ЛИГА ЕВРОПЕ: Тадићев Ајакс елиминисан, Арсенал убедљив, пораз Динама у Шпанији

А. Илић

15. 04. 2021. у 22:53

ОДИГРАНИ су четврфинални дуели Лиге Европе, а у Прагу је било најузбудљивије.

Без Пјер-Емерика Обамејанга Арсенал је славио против домаће Славије из Прага са 4:0 (1:1 први меч).

Већ након петнаест минута тресла се мрежа домаћина Емил Смитр Роу натрчао је на одбитак за 0:1. А Вар технологија потврдила је офсајд. Само три минута касније исти играч проналази Николаса Пепеа за вођство гостујућег тима.

Већ у 21. минуту нова радост за тим из Лондона. Александре Лаказете успева да затресе мрежу снажним ударцем, а потом у 24. минуту Букајо Сака одлично реагује на центаршут са ивице шеснаестерца за 3:0. Лаказете својим другим голом у 77. минуту поставља коначних 0:4.

Ајакс Душана Тадића у меч на Олимпику ушао је са заостатком 2:1. Холандски тим био је бољи ривал у првом полувремену, а до гола су "копљаници" дошли тек у 49. минуту стрелац је био Броуби након лепог лоба голмана домаћег тима. Седам минута касније на одбитак натрчава Душан Тадић за нови гол гостију, а Ентони Тејлор показује да је био офсајд након прегледа Вар снимка, те Ајакс остаје са само голом предности. У 72. минуту Един Џеко натрчава на одбијену лопту, те изједначује резултат и отклања сваку недоумицу око путника у полуфинале.

Манчестер Јунајтед је победио гранаду 2:0, а након првог меча у Шпанији "ђаволи" имали исти резултат, те су без много проблема дошли до пролаза даље. Стрелац јединог гола био је Единсон Кавани у шестом минуту, а проиграо га је Пол Погба. У првом минуту надокнаде Хесус Ваљехо убацује лопту у своју мрежу за коначних 2:0.

Виљареал је из Загреба понео предност од 1:0, те су кући ствари привели крају. Пако Алкасере у 36. минуту "жутој подморници" доноси предност, да би у 43. минуту Морено повисио на 2:0. Успео је Динамо да постигне почасни погодак у 74. минуту, стрелац је био Оршић.

ped with cleaning products and protective face masks to prevent its spread. (AP Photo/Silvia Izquierdo)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01