СРБИЈА ПОЧЕЛА ПОБЕДОМ: Митровић показао класу, има разлога за задовољство али и забринутост (ФОТО) (ВИДЕО)

А. Илић

24. 03. 2021. у 17:32 >> 22:38

ФУДБАЛЕРИ Србије славили су у првом мечу А групе квалификација за Светско првенство у Катару против Ирске 3:2.

Није најбоље почело по наше фудбалере. Иако су имали почетну иницијативу на терену до вођства су дошли фудбалери Ирске. Алан Браун био је највиши у скоку за 1:0 од 18. минута.

Душан Тадић је одлично пронашао Душана Влаховића у 40. минуту, а управо је млади нападач Фиорентине показао још једном да је у одличној форми поравнавши резултат.

У другом полувремену доста офанзивнија Србија, баш како је Драган Стојковић најавио пре неколико дана у сусрет овом мечу.

Ушао је Александар Митровић у 63. минуту. Само шест минута касније постигао је водеђи гол. И то какав, изашао је голман Ирске, а Митровић са двадесетак метара фантастично га лобује.

Већ у 75. минуту нова мајсторија Митровића. Тадић је кренуо у контру, имао је простора да шутира, одлучио је да "спакује" Митровићу који главом увећава предност свог тима.

Ипак, ни то није било све. У 87. минуту велики кикс Стефана Митровића. Покушао је дефанзивац Стразбура главом да врати лопту Дмитровићу, а Колинс користи неспоразум наших фудбалера за нови гол Ирске

СРБИЈА - РЕПУБЛИКА ИРСКА 3:2 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Влаховић у 40, Александар Митровић у 69. и 76. минуту за Србију, а Браун у 18. и Колинс у 86. минуту за Републику Ирску. Стадион “Рајко Митић”. Играно без гледалаца. Судија: Давиде Маса (Италија) 7.

СРБИЈА: Дмитровић 6,5 - Миленковић 7, С. Митровић 7, Павловић 7,5 - Гајић 7 Лукић 7, Рачић 6,5 (63. Максимовић 6,5), Младеновић 6 (од 46. Костић 7 ) - Тадић 9 (77. Гудељ 7) Влаховић 7,5 (82. Јовић - ), Ђуричић 7 (63. А. Митровић 9).

РЕПУБЛИКА ИРСКА: Траверс 5,5 - Колеман 6, О’Шеј 6, Кларк 6, Стивенс 6- Моламби 6,5 (61. Хендрик -), Кулен 6, Браун 7 - Доерти 6, Робинсон 6 (79. Мек Клин -) Коноли 5,5 (67. Колинс 7 ).

Играч утакмице: Александар Митровић (Србија)
(Н.Иљукић)

КРАЈ МЕЧА

93. МИНУТ - Хендрик покушава да пронађе отвореног саиграча, али му наша одбрамбена линија то не дозвољава. Брејди потом центрира, а Миленковић одличан у одбрани.
90. МИНУТ - Притисак Ирске у последњим минутима. Меч је продужен четири минута.

87. МИНУТ  - ГОЛ ИРСКА - Велика грешка Стефана Митровића који је главом покушао да врати Дмитровићу, а Колинс користи неспоразум за нови гол Ирске.

75. МИНУТ - ГОЛ СРБИЈА - Пошао је Тадић, имао је простора да шутира, послао је за Митровића који шаље лопту у гол за нови гол!

69. МИНУТ - ГОЛ СРБИЈА - Митровић је казнио Траверса који је излетео, лобовао га је са двадесетак метара, заиста прелеп гол!

68. МИНУТ - Центаршут у срце шеснаестерца Тадића, Влаховићу је мало недостајало да главом пошаље лопту ка голу.

63. МИНУТ - Улазе Максимовић и Митровић. Србија ће играти са два нападача у наставку меча.

62. МИНУТ  - Миленковић је шутирао са удаљености. Лопта је прошла крај стативе Траверса, покушао је на путу ка голу да уклиза Влаховић и промени јој смер. Мало је недостајало.

58. МИНУТ - Браун шаље на прву стативу, Кларк лоше захвата лопту, пролази крај гола.

52. МИНУТ - Коноли пада у шеснаестерцу Србије, али не пада на то Маса, одмахује руком - ништа од пенала.

51. МИНУТ - Повукао је Тадић контру, додао је до Влаховића, а нападач Фиорентине упао је у офсајд замку коју је поставио Кларк.

50. МИНУТ - Успели су Ирци да се ослободе. Доерти је пошао по десној страни, послао је лопту на петерац, успева одбрана Србије да реагује.

49. МИНУТ - Готово све време лопта у ногама наших фудбалера, тражи се простор у одбрани гостију.

46. МИНУТ  - Ђуричић је уочио Сашу Лукића, а млади фудбалер Торина није наместио нишанске справе, лопта високо преко гола.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Опасна ситуација из корнера-  шутирао је Ђуричић директно, а голман гостију "пољубио" је стативу! Пре тога проиграо га је Тадић, а Траверс брани!

43. МИНУТ - Ђуричић је био близу, лопта на крају у корнеру!

40. МИНУГ - ГОЛ СРБИЈА - Душан Влаховић изједначује!  Душан Влаховић наставља фантастичну форму! Проиграо је Тадић главом нападача Фјорентине, а овај јачом левом ногом послао лопту испод Траверса!

32. МИНУТ - Тадић фантастично додаје Ђуричићу између неколико играча, Брауни отклања опасност, стиже до лопте пре нашег везисте.

25. МИНУТ - Притискају Орлови после примљеног гола. Ирци су се скупили испред својих шеснаесте метара и без већих проблема одолевају нападима нашег тима, који додуше нису претерано конкретни.

21. МИНУТ - Центрира Тадић након прекида, отклања Мет Доерти опасност, шаље лопту у корнер. Тадић поново убацује, нема опасности.

18. МИНУТ - ГОЛ ИРСКА - По левој страни убачена је лопта у шеснаестерац Србије. Највиши у скоку био је Браун који доноси предност Ирцима.

15. МИНУТ - Сада већ неколико минута лопта у поседу Србије, проблем је само што је држе наши фудбалери на својој половини и чекају да се створи вишак.

11. МИНУТ - Србија покушава стрпљивом пас игром да створи простор, а гости се за сада одлично бране. игра се већином на средини терена.

7. МИНУТ - Сада Србија има три корнера, након последњег притисли су наши офанзивци, али одољевају гости.

3. MИНУТ - Влаховић је покушао да угрози Траверса, али одбрана момака у зеленом добро реагује.

2. МИНУТ - Офанзивно су кренули Ирци, имали су два корнера, али без озбиљнијег угрожавања гола Србије.

1. МИНУТ - Утакмица је почела.

Фудбалери Ирске изашли су на загревање. Чекају се наши репрезентативци.

- ​Одлазак на Светско првенство је приоритет и обавеза коју играчи морају да схвате. Много је лепо играти на Светском првенству, а то је важно из много ствари не само индивидуална сатисфакција. Испишете историју и урадите нешто лепо за свој народ. Ја сам оптимиста по природи и не предајем се све док има шансе да се нешто преокрене у нашу корист. То и од играча очекујем. Као што играју у својим клубовима, не тражим да лете по терену већ да играју динамичан и атрактиван фудбал који ће вратити наду нашим навијачима и убеђен сам да ће то остварити и тај оптимизам желим да пренесем и на њих, морамо да будемо спремни на велика дела - овако је Драган Стојковић најавио меч против Ирске.

Ток меча, као и све оно што претходи самом дуелу пратите уживо на сајту Новости у наставку текста

ОВДЕ можете учествовати у нашој анкети, ко би требало да буде први нападач Орлова