АЈНТРАХТ РАЗБИО РИВАЛА Гол и асистенција Костића

20. 03. 2021. у 21:18

ПО "покер" голова у првом, па одрађивање посла у другом полувремену, све као производ стечене предности. На идентичан начин су Ајнтрахт против Унион Берлина (5:2) и Бајерн против Штутгарта (4:0) стигли до победа у 26. рунди Бундеслиге и наставили походе на место у Лиги шампиона или титулу, сходно амбицијама.

Foto AP

Разлика је само у томе што је у Франкфурту и домаћин капитулирао два пута до одласка на одмор, па је кладионичарским жаргоном, "шест плус" дошло већ на полувремену.

За Ајнтрахт је од првог минута играо и Лука Јовић, али није успео да се упише у стрелце.

Зато јесте Филип Костић, који од новогодишњих празника игра можда и полусезону каријере, а госте из Берлина је испратио голом и 12. асистенцијом у досадашњем делу првенства, што га чини другим најбољим додавачем Бундеслиге иза Томаса Милера који их има 14.

Што се тиче баварске машинерије, они су у 12. минуту остали без искљученог Алфонса Дејвиса, али то не да се није осетило, него је питање колико би Штутгарт примио да су остали комплетни. Овако се маестрални Роберт Левандовски задовољио "само" хет-триком у првом полувремену, док је коначном збиру допринео и Серж Гнабри.