КОСТИЋ КРАЉ АСИСТЕНЦИЈА Вердер прекинуо Ајнтрахтову серију

26. 02. 2021. у 22:49

Фудбалери Вердера савладали су на свом терену Ајнтрахт са 2:1, у првој утакмици 23. кола Бундеслиге и тако прекинули серију од 11 мечева без пораза екипе наших Јовића и Костића.

Вердер је до тријумфа стигао након преокрета пошто је Ајнтрахт повео у деветом минуту, голом Сосе на асистенцију Костића. Била је то једанаеста асистенција српског репрезентативца ове сезоне чиме је избио на чело листе асистената бундеслиге, испред Бајерновог Томаса Милера.

Ипак, почетком другог дела домаћин долази до преокрета. Прво је Гебре Селаси донео изједначење, да би коначан резултат поставио Американац Сарџент у 62. минуту.

Ајнтрахту није помогао ни улазак у игру Луке Јовића у 65. минуту, до краја меча није било промене резултата.

Екипа из Франкфурта заузима четврту позицију са 42 бода, колико има и трећепласирани Волфсбург. Вердер је дванаести са 26 бодова, исто колико и једанаестопласирани Хофенхајм.