ПОГЛЕДАЈТЕ СВЕ ГОЛОВЕ ЛШ: Реал "разбио Аталанту, Манчестер сити сигуран против Борусије (ВИДЕО)

А. Илић

16. 03. 2021. у 20:32 >> 21:46

ЛИГА шампиона нам је донела вечерас занимљиве реванш мечеве. У Мадриду је Реал савладао Аталанту 3:1, а док је је на пушкаш Арени Манчестер Сити савладао Борусију Менхенгладбах 2:0.

ПОГЛЕДАЈТЕ СВЕ ГОЛОВЕ ЛШ: Реал разбио Аталанту, Манчестер сити сигуран против Борусије (ВИДЕО)

Аталанта је одлично започела меч на стадиону "Алфредо ди Стефано". Луис Муриел је добро проиграо Госенса у 3. минуту, а овај не успева добро да захвати лопту.

Реал је тек после 12 минута успео да успостави контролу, а домаћи у 26. минуту имају прву праву шансу. Винисијус вуче по десној страни, шаље до Бенземе који му враћа лопту. Шутира Бразилац, али бива изблокиран.

Право ниоткуда долази Реал до вођства у 34. минуту. Лоше је испуцао Спортијело, погодио је Луку Модрића, који излази пред голмана гостију, ипак, одлучује да проигра усамљеног Бензему за 1:0.

Велику шансу Реал је имао и у 52. минуту. Винисијус је кренуо са своје половине, одиграо је са Мендијем, прошао неколико фудбалера Аталанте, потом је изашао пред голмана и када је требало да одабере страну у коју да шутира, послао је лопту крај гола!

Шест минута касније Бразилац се изборио за пенал. Најстрожу казну реализовао је Серхио Рамос.

Луис Муриел је у 83. минуту погодио сјајно из прекида, а неколико минута касније Марко Асенсио поставио је коначних 3:1.

У другом мечу Манчестер Сити славио је са 2:0, први гол био је право ремек дело. Постигао га је Кевин Де Брујне у 12. минуту, шест минута касније Илкај Гундоган поставио је коначних 2:0.

РЕАЛ МАДРИД - АТАЛАНТА  3:1 (1:0)
(Бензема 34', Рамос 60', Асенсио 85 - Муриел 83) (први меч 1:0)

Судија Дани Макели (Холандија)

Реал Мадрид: Куртоа - Начо, Рамос (Едер Милитао од 64.), Варане, Менди - Валверде, Крос, Модрић - Лукас Вазкез Бензема, Винићијус (Родриго од 69.).

Атланта: Спортиело - Ђимшити, Ромеро, Толои - Госенс, Пресина (Калдара од 84.) , Де Рун, Мајхел, Маливски, Пашалић (Запата од 46.) - Муриел (Миранчук од 84.)

КРАЈ ДРУГОГ ПОЛУВРЕМЕНА. РЕАЛ МАДРИД - АТАЛАНТА 3:1 - МАНЧЕСТЕР СИТИ - БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДБАХ 2:0

90+2. МИНУТ - Родриго је опробао шут, одлично се брани Аталанта.

85. МИНУТ - Одмах је са друге стране одговорио Марко Асенсио. Те је дефинитивно угасио сваку наду Аталанте да може до преокрета. ПОГЛЕДАЈТЕ ГОЛ ОВДЕ

83. МИНУТ - ГОЛ АТАЛАНТА - Луис Муријел је фантастично извео прекид. Шутирао је под пречку, а Куртоа не успева да спречи лопту да уђе у гол. ПОГЛЕДАЈТЕ ГОЛ ОВДЕ

75. МИНУТ - Дуван Запата се нашао у великој шанси. Шутирао је из шеснаестерца, заиста одлична реакција Тиба Куртое. Родриго одмах покушава на другиј страни био је непрецизан.

67. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА РЕАЛ - Тукао је главом Карим Бензема, прво је одбранио Спортиело, одбила се лопта до Француза који је поново главом покушао, овог пута погађа стативу

66. МИНУТ - Опробао је уцарац Запата, одлично реагује Куртоа.

60. МИНУТ - ГОЛ РЕАЛ МАДРИД - Сигуран је са "беле тачке" био Серхио Рамос.

58. ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ. Толои је саплео Жуниора који је изборио пенал за Реал и на тај начин искупио се за претходни промашај.

52. МИНУТ - НЕВЕРОВАТАН ПРОМАШАЈ ВИНИСИЈУСА! Винисијус је кренуо са своје половине, одиграо је са Мендијем, прошао једног, другог, треће, потом и четвртог играча Аталанте, изашао пред голмана Аталанте и када је требало да одабере страну у коју да шутира, послао је лопту крај гола!

51. МИНУТ - Покушао је Дуван Запата у шеснаестерцу ривала, чувао га је Рамос, лопта на крају у рукама Куртое.

49. МИНУТ - Комбинују фудбалери реала на половини ривала. На крају су и прекомбиновали, лопта за Аталанту.

48. МИНУТ - Доста спорији ритам игре на почетку другог полувремена.

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Реал Мадрид - Аталанта 1:0 / Манчестер сити - Борусија Менхенгладбах 2:0

42. МИНУТ - Помало је себичан био Малиновски, шутирао је из велике удаљености, далеко од гола Тиба Куртое.

34. МИНУТ - ГОЛ РЕАЛ МАДРИД - Велика грешка голмана Аталанте Спортијела који је лоше испуцао лопту до Модрића. Изашао је Ромеро у покушају да блокира, а Хрват шаље до Карима Безнеме за 1:0! ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

26. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА РЕАЛ - Винисијус повукао по десној страни. Додао до Бенземе, који му одмах враћа лопту. Винисијус покушава са десетак метара, али Ђимшити блокира покушај Бразилца.

18. МИНУТ - ГОЛ МАНЧЕСТЕР СИТИ - Фил Фоден вуче контру Ситија, послао је одличну лопту између двојице противничких играча на "ногу" Илкају Гундогану, а он шутира и дуплира предност Ситија. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

18. МИНУТ - Реал се преселио на половину Аталанте. Винисијус шаље по левој страни добру лопту, али Пашалић реагује и отклања опасност.

12. МИНУТ - ГОЛ МАНЧЕСТЕР СИТИ - Дозволили су играчима Ситија фудбалери Борусије превише простора, лопта долази до Кевина Де Брујнеа, који фантастично шутира са преко 20 метара право под пречку Сомера! ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

12. МИНУТ - Муријел шаље одлично за Пашалића, он излази иза леђа одбране. Добро на крају реагује Рамос који шаље лопту у корнер.

7. МИНУТ - Аталанта није дошла у мадрид да се брани, контрола у уводним тренуцима у ногама Аталанте.

3. МИНУТ - Луис Муриел шаље одличну лопту за Робин Госенса, који није добро захвати лопту

1. МИНУТ - Меч у Мадриду је почео.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17