СИТИ ГАЗИ СВЕ ПРЕД СОБОМ: "Грађани" бољи од Менхенгладбаха, Реал слави Мендија (ВИДЕО)

24. 02. 2021. у 22:54

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија наставили су да мељу ривале. Овога пута "грађани" су славили на неутралном терену у Мађарској против Борусије Менхенгладбах са 2:0 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

СИТИ ГАЗИ СВЕ ПРЕД СОБОМ: Грађани бољи од Менхенгладбаха, Реал слави Мендија (ВИДЕО)

Био је ово 19. везани тријумф изабраника Пепа Гвардиоле у свим такмичењима и заиста делују застрашујуће у овим моментима.

Гостима је 29 минута било потребно да дођу до предности. Бернардо Силве је довео Сити у вођство, а асистенцију је уписао Жоао Кансело.

Свестан је енглески клуб био да би још једним голом готово сигурно завршио посао када је овај двомеч у питању.

Бразилски нападач Габријел Жесус био је тај који је поставио коначан резултат. Овога пута Бернардо Силва се нашао у улози асистента.

У другом мечу дана одиграном у Бергаму - Реал Мадрид је у финишу утакмице сломио отпор Аталанте.

"Краљевићи" су на овом мечу имали велику предност од 17. минута када је Ремо Фројлер добио црвени картон. Ипак, играчи Зинедина Зидана све до завршнице меча нису успели да искористе бројчану предност.

"Богиња провинције" није много гледала гол ривала на овој утакмица. Идеја је била да се сачува свој гол.

Ипак, Аталанта је поклекла у 86. минуту када је Ферлан Менди после додавања Луке Модрића донео победу клубу из Мадрида.

Изабраници Ђан Пјера Гасперинија су у томе успели и у престоници Шпаније нису без шанси.