ЛИГА ШАМПИОНА: Ливерпул и ПСЖ у четвртфиналу, Месијева магија недовољна за ново Барсино чудо (ВИДЕО)

10. 03. 2021. у 20:13 >> 23:02

ФУДБАЛЕРИ Пари сен Жермена пласирали су се у четвртфинале лиге шампиона, пошто су у реваншу одиграли 1:1 са Барселоном. У првом мечу на Ноу кампу било је 4:1 за свеце.

EPA/EFE

У другом мечу дана Ливерпул је у Будимпешти савладао Лајпциг истоветним резултатом као у првом мечу на истом стадиону - 2:0.

Гол за ПСЖ постигао је Килијан Мбапе са беле тачке и тако се изједначио са Антоаном Гризманом на деоби четвртог места листе стрелаца кад је реч о француским фудбалерима са 25. Четири поготка више од њих двојице има Трезеге, а далеко испред су Бензема са 68 и Анри са 50.

Гол за Барселону ремек-дело је Месија који је само неколико минута после тога промашио пенал. Тачније, његов шут  је зауставио Кејлор Навас, човек који је спречио ново Барселонино чудо јер је спасао неколико "сигурних" голова.

Мора се истаћи да му је у пар наврата помогао и напад Барселоне, нарочито Дембеле који је три пута излазио сам испред њега, а једном и пречка коју је погодио Дест.

Голове за Ливерпул постигли су Салах и Мане.

90. МИНУТ Путник у четвртфинале је одавно познат, али Мбапе је пропустио прилику да реши питање победника и овог реванша.

85. МИНУТ Гризман непрецизним ударцем изван казненог простора завршава акцију Барселоне.

83. МИНУТ Икарди шутира опасно близу гола, тер штеге нје погледом испратио лопту. ПАриз све ближе пласману у четвртфинале.

2:0 Мане дуплира предност редса у 74. минуту.

ВОДИ ЛИВЕРПУЛ Стрелац у 71. минуту меча у Будимпешти је Мо Салах

69. МИНУТ После дуже паузе прети Барса озбиљно. Две прилике у истом минуту, најпре продор Дембелеа по крилу али интервенише одбрана Парижана испред Месија. После корнера Навас интервенише и спречава сигуран гол. Бускетс је шутирао.

61. МИНУТ Меси у изгледној прилици на петерцу Париза, резучтат остаје непромењен.

46. МИНУТ Дијало је ушао уместо Курзаве који има жути картон и скривио је пенал.

ПОЛУВРЕМЕ - 1:1 у Паризу, нема голова у Бувимпешти где играју Ливерпул и Лајпциг.

НЕМА ГОЛА!!! Кејлор Навас брани, лопта се одбија од пречку.

45. МИНУТ ВАР опет одлучује о пеналу, овај пут за Барселону...

38. МИНУТ БОМБА МЕСИЈА ЗА 1:1. Шутирао је најбољи играч света из велике даљине, Навас није имао шансу

37. МИНУТ Барселона опет опседа гол Наваса, али завршнице нема. Покушао је Гризман лукаво.

35. МИНУТ Дембеле ће памтити ово вече. Четврти пут за пола сата изашао је испред Наваса и није постигао гол.

31. МИНУТ 1:0 Мбапе сигуран са беле тачке.

30. МИНУТ ПЕНАЛ за ПСЖ после интервенције ВАР-а и жути картон за Ленглеа због обарања Икардија.

28. МИНУТ Задаје велике проблеме Ннгеси Мбапе. У само два минута три пута му је побегао, изборио жути картон и имао солидан пооокушај али је тер Штеген опет сигурно реаговао.

24. МИНУТ Дембеле у улози асистента, Меси касни да убаци лопту у празан гол!

23. МИНУТ ПРЕЧКА! Овај пут напад Каталонаца по десном крилу. Навас је био савладан, али испречио се оквир гола после ударца Деста.

21. МИНУТ Више од два минута трајала је опсада гола Париза, коју је прекинуо Дркаслер избацивши лопту у аут.

19. МИНУТ Дембеле упорно улази у шансе по левом крилу и упорно упрскава исте лошом завршницом.

16. МИНУТ Прети Париз преко Мбапеа са левог крила, али тер Штеген је будан.

13. МИНУТ Готово пресликана акција као пре два минута, с тим што Дембеле овог пута шутира високо и непрецизно.

11. МИНУТ Слаб шут Дембелеа лако је укротио Навас, али Барселона конкретнија.

5. МИНУТ Полуприлика за Барселону, Меси је изблокиран.

3. МИНУТ Нбапе и Икарди изборили су корнер.  Маркињо лоше гађа главом и лопта иде преко гола.

Реванш мечеви осмине финала Лиге шампиона који се играју вечерас даће још два путника у четвртфинале, иако су Париз и Ливерпул већ после првих 90 минута обавили већи део посла, у првом слућчају историја међусобних дуела, а у другом тренутна форма редса остављају мало наде Барселони и Лајпцигу.

- Знамо да је Барселона сјајан тим. Важно је добро започети меч. Како за нас, тако и за њих. Барселона има сјајан тим, сјајног тренера. Поштујемо их и знамо да ће бити тешка утакмица. Има још 90 минута игре и у том времену морамо добро да се снађемо. За нас меч почиње резултатом 0:0 - рекао је тренер ПСЖ-а Маурисио Покетино.

Текстуални пренос пратите уживо на нашем порталу.

ПСЖ - Барселона 1:1 (1:1)

Стадион: Парк Принчева

Судија: Ентони Тејлор
Стрелци: Мбапе (30 п) – Меси (37)

ПСЖ: Навас, Флоренци, Маркињос, Кимпембе, Курзава, Гај, Паредес, Верати, Дракслер, Ембапе, Икарди.

Барселона: тер Штеген, Дест, Мингуезса, Ленгле, Алба, Бускетс, Педри, Де Јонг, Дембеле, Гризман, Меси

Ливерпул - Лајпциг 2:0 (0:0)

Стадион: Ференц Пушкаш

Судија: Клеман Турпан
стрелци: Салах (71), Мане (74)

Ливерпул: Алисон, Александер-Арнолд, Филипс, Кабак, Робертсон, Фабињо, Вајналдум, Алкантара, Салах, Мане, Жота.

Лајпциг: Гулаши, Упамекано, Шабицер, Поулсен, Форсберг, Адамс, Клостерман, Нкунку, Мукиеле, Олмо, Кампл.

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56