ИТАЛИЈА: Предлог да буду вакцинисани сви фудбалери Серије А

СВЕ фудбалере који играју у клубовима италијанске Серије А, а има их око 600, требало би вакцинисати против ковид-19, предлаже директор Клинике за инфективне болести у Ђенови професор Матео Басети, а његов позив раширио се вирално путем друштвених мрежа.

ИТАЛИЈА: Предлог да буду вакцинисани сви фудбалери Серије А

Фото: АП

Према речима тог лекара, имунизација фудбалера донела би вишеструке користи.

Спречило би се ширење вируса међу спортистима, избегли би се случајеви да се фудбалске утакмице, као најновија између Торина и Лација, одлажу због жариста корона вируса откривеног међу играчима, а вакцинисањем фудбалера послала би се снажна порука навијачима да и они прихвате имунизацију, навео је он.

"Замислите да се вакцинише Кристијано Роналдо - колико би навијача следило његов пример", истакао је уважени доктор Басети.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Фондација Меридиан обрадовала 100 деце са Косова и Метохије на Ф4 Меридианбет КЛС