ЛУДНИЦА У МИНХЕНУ: Билефелд био близу велике сензације, Бајерн ишчупао бод

15. 02. 2021. у 22:52

ФУДБАЛЕРИ Билефелда били су на корак од велике победе над шампионом Бундеслиге, Бајерном из Минхена.

Меч на "Алијанц арени" завршен је без победника - 3:3. Заиста сјајан дуел је одигран у 21. колу најквалитетнијег ранга немачког фудбала.

Гости су отресито ушли у утакмицу. Нису се уплашили фаворизованог ривала, па су после првог полувремена водили са 2:0, а голове су постигли Влап и Пајпер.

Други део меча почео је одлично за изабранике Хансија Флика. Већ у 48. минуту резултат је смањио сјајни Роберт Левандовски.

Очекивало се да Бајерн настави да стеже обруч око гола ривала и што пре изједначи. Ипак, у следећем нападу шок за домаће. Гебауер је искористио асистенцију Воглсамера и матирао Мануела Нојера.

Клуб из Минхена је успео да поравна резултат до 70. минута. Стрелци су били Корентан Толисо и Алфонсо Дејвис. Било је довољно времена за актуелног клупског шампиона Европе и света да дође до тријумфа, али то се није десило, пошто су играчи Билефелда одолели и освојили бод.

На крају се може рећи да Баварци могу бити задовољнији и да су ишупали нерешен исход с обзиром на то да су два пута имали заостатак од два гола разилке.

Упркос ремију, Бајерн је остао на првом месту са 49 бодова, пет више од другопласираног Лајпцига, док је Арминија на 16. месту са 18 бодова.