ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Шести узастопни пораз Саутемптона, Вулвси се осветили за ФА Куп

14. 02. 2021. у 15:43

ФУДБАЛЕРИ Вулверхемптона победили су екипу Саутемптона са 1:2 у утакмици 24. кола Премијер лиге и тако се осветили свецима за недавну елиминацију из ФА купа.

Домаћин је повео у 25. минуту голом Данија Ингса који је искористио центаршут Стјуарта Армстронга и сјајним волеј ударцем матирао Руија Патрисија. Чинило се тада да ћемо видети репризу окршаја из купа јер је и тада Саутемптон повео преко Ингса.

Ипак, у 53. минуту Рубен Невес са беле тачке најављује преокрет. Пенал је досуђен пошто је Бертранд играо руком.

Победу Вулверхемптону донео је Педро Нето у 66. минуту.

Вулфси су овом победом претекли Саутемптон на табели Премијер лиге, са бодом више али и утакмицом више.

Саутемптон је у лиги заредао шест пораза, укључујући и катастрофу од МАнчестер јунајтеда од 0:9. Једину победу су остварили 4. јануара против Ливерпула и од тада знају за успехе само у ФА купу.