НОВА ПОБЕДА ПАРТИЗАНА НА ПРИПРЕМАМА: Бајбек срушио Десну (ВИДЕО)

25. 01. 2021. у 15:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана забележили су нову победу на припремама у Турској, пошто су савладали украјинску Десну са 1:0.

Црно-бели су одиграли много боље овај меч, него против Рубина у коме су поражени са 5:2. Показали су реакцију изабраници Александра Станојевића и заслужено су славили.

Током првих 45 минута поготака није било. Ипак, то није поколебало играче Партизана, наставили су да јуре погодак и до њега су дошли у 55. минуту преко Жана-Кристофа Бајбека.

Сејдуба Сума је лансирао Александра Лутовца на левом боку, десни спољни заврнуо лопту у казнени простор, пуцао је Бајбек левом и оборио Десну. Ово је 27-годишњем нападачи био први гол у црно-белом дресу.

Иако није у званичним утакмицама, сигурно да ће Французу много значити на пољу самопоуздања.

Оно што је битно за Партизан је да је одбрана изгледала много боље него у сусрету са Русима. Укаријнски клуб није имао ниједну озбиљну прилику на овој утакмици.

Црно-бели ће наредна два меча одиграти у четвртак. Најпре је преподне ривал белоруски Рух из Бреста, а после подне је ривал клуб из Северне Македоније, екипа Силекса.

ПАРТИЗАН: Стојковић – Живковић, Остојић, Вујачић, Лутовац (од 60. Миљковић) – Зђелар (од 60. Натхо), Павловић (од 60. Смиљанић) – Холендер (од 60. Асано), Сума (од 60. Марковић), Јовић (од 52. Јојић) – Бајбек (од 60. Штулић).

ДЕСНА: Паст, Олегенко, Имереков, Там, Лартусов, Огерја, Домвровски, Татовицки, Калитвинцев, Вакула, Бутковскиј. Играли су још: Литовка, Јермаков, Конопља, Шевцов, Безбротко, Гиченко, Дектјаров.