СИТУАЦИЈА НА ФРОНТУ ПОГОРШАНА: Генерал Сирски - Прераспоређујемо јединице на три правца (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

28. 04. 2024. у 16:26

ГЛАВНОКОМАНДУЈУЋИ Оружаних снага Украјине Олександр Сирски рекао је данас, након што је Москва саопштила да је преузела контролу над селом Новобахмутовка у Доњецкој области, да се ситуација на терену погоршала и да његове трупе заузимају нове позиције на најмање три линије фронта.

СИТУАЦИЈА НА ФРОНТУ ПОГОРШАНА: Генерал Сирски - Прераспоређујемо јединице на три правца (ВИДЕО)

Фото: Профимедиа/Илустрација/liveuamap/Міністерство оборони України

Он је на свом Телеграм каналу навео да руске снаге активно нападају дуж целе линије фронта, а да су украјинске јединице прешле на нове линије западно од Бердичија, Семеновке и Новомихајловке.

Додао је да руска страна са четири бригаде покушава да развије офанзиву западно од Авдејевке и Маринке, пробијајући се до Покровска и Курахова, преноси Униан.

Сирски наводи да постоји "динамична промена ситуације" и да појединачни положаји прелазе „из руке у руку” неколико пута у току дана, што даје повода за „двосмислено разумевање ситуације”.

Раније данас Министарство одбране Русије саопштило је да је руска војска преузела контролу над селом Новобахмутовка у самопроглашеној Доњецкој Народној Републици, које је било кључна тачка у борби протеклих дана.

Како наводе РИА Новости, Новобакхмутовка се налази северозападно од Авдејевке, на истоку Украјине, а преузимањем контроле над тим селом отвара се могућност да руске снаге опколе украјинске снаге које бране село Бердичи.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЗАПАД СЕ НЕРВИРА! Цела Русија слави, ово је чекала годинама!