СЕРИЈА А: Срби стрелци у поразима својих екипа, Швеђанин од јунака до трагичара Болоње

06. 01. 2021. у 17:39

ФУДБАЛЕРИ Фиорентине поражени су од Лација са 2:1, а једини гол за љубичасте постигао је српски репрезентативац Душан Влаховић.

Фото ЕПА

Бодове је, очеквиано, изгубио и Кротоне, али је опет стрелац за домаће био Владимир Големић. Рома је на крају тријумфовала 3:1.

Болоња Синише Михајловића је била на прагу победе против Удинезеа, али је гол зебрама донео Арслан у надокнади утакмице. Домаћи су од 40. минута водили са 2:1 голом Свандберга, који је искључен седам минута касније.

Вечерас се игра дерби кола, можда и читавог првенства у коме се састају лидер Милан и шампион Јувентус. Росонери имају десет бодова предности, али и утакмицу више и могли би победом да направе крупан корак ка првој титули после 2011. године.

Интер је пропустио прилику да победом бар до вечерас преузме лидерску позицију, али уместо тога чета Антонија контеа доживела је други пораз у сезони, боља је била Сампдорија и то головима бивших неразура КАндреве и КЕјте. Претходно је Алексис Санчез довео госте у вођство.