МИЛАН У "ЛОВУ" НА "ВЕШТИЦЕ": Победа "Росонера" за повратак на врх табеле

03. 01. 2021. у 20:26

ФУДБАЛЕРИ Милана наставили су са победама у италијанском шампионату и у 15. колу Серије "А" победили Беневенто у гостима резултатом 2:0.

МИЛАН У ЛОВУ НА ВЕШТИЦЕ: Победа Росонера за повратак на врх табеле

Голове за противника екипу са "Сан сира" , постигли су Френк Кеси у 15. и Рафаел Лео у 49. минуту.

Беневенту није помогло ни што су имали играча више од 33. минута, пошто је Сандро Тонали направио страшну грешку. Везиста Росонера је ђоном налетео на противника и судија му је показао пут у свлачионицу.

Ни тада није прорадила магија Вештица, које су претходно дозволиле лидеру Калча да поведе у 15. минуту, преко Френка Кесија. Фудбалер из Обале Слоноваче је успешно реализовао пенал, који је Алесандро Туја направио грубим стартом у шеснаестерцу.

Међутим, после искључења Толија, домаћин је кренуо свим силама да напада. Ређале су се шансе, Милан се успешно бранио са десеторицом, а онда стигао и да дуплира предност.

Тек што је почело друго полувреме, невероватну грешку је направио голман Беневента Монтипо, на лопту ван шеснаестерца је кренуо, па стао, а Леао га је ухватио на „кривој нози“ и велемајсторски га лобовао за 2:0.

Ни тада нису Вештице престајале са атацима. Успеле су да изборе и једанаестерац у 61. минуту, који је направио Раде Крунић, али је Капрари са "беле тачке" шутирао поред гола.

До краја меча, иако са играчем мање, Милан је створио две колосалне прилике. Оба ударца зауставила је статива, најпре Чалханоглуов из даљине, а онда Кесијев са неколико метара, када су већ сви видели лопту у мрежи. И поред тога, Росонери су сачували трон, на коме се шепуре после 15 одиграних кола.

Подсетимо, лидер Серије "А" и седмоструки шампион Европе у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе гостује Црвеној звезди 18. фебруара (18.55), док је реванш на Сан Сиру седам дана касније (21).

НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Ево у каквом је стању син Дејана Станковића

Пре неколико дана јавност је потресла вест да је син легендарног српског фудбалера Дејана Станковића, Стефан у болници у Милану, а сада се Станковић огласио и информисао све да се стање поправља.

20. 04. 2024. у 08:34