СПЕКТАКЛ У "СУПЕРКЛАСИКУ": Бока и Ривер одиграли сјајан меч - виђена четири гола, али и два црвена картона (ВИДЕО)

03. 01. 2021. у 09:17

КАДА играју Бока Јуниорс и Ривер Плејт не може а да не буде интересантно. Тако је било и сада у новом "Суперкласику" на који смо чекали пуних 438 дана.

СПЕКТАКЛ У СУПЕРКЛАСИКУ: Бока и Ривер одиграли сјајан меч - виђена четири гола, али и два црвена картона (ВИДЕО)

На "Бомбоњери" је било свега, само не победника. Виђена су четири поготка (2:2), два црвена картона и много борбе у утакмици Купа Дијего Армандо Марадона.

Ово је Боки да игра први меч против великог ривала од када нас је напустио легенда аргентинског фудбала. Домаћин је повео у 10. минуту преко Рамона Абиље.

Ривер је покушавао да дође до изједначења. То је успео да урадио у 74. минуту када је мрежу ривала погодио Федерико Ђироти. После само три минута Рафаел Боре је донео тотални обрт и сада је Бока Јуниорс била у подређеном положају.

Треба рећи да је Бока од 58. минута играла са десеторицом, пошто је везиста Хорман Кампузано добио други жути картон.

Истом мером је узвратио Енцо Перез и поравнао бројчано стање играча на трави "Бомбоњере".

На крају је домаћин успео да избегне пораз. Себастијан Виља Кано је погодио на асистенцију Карола Тевеза.

И једни и други ће за три дана играти полуфинале Копа Либертадореса - Бока се састаје са Сантосом, док је ривал Ривера екипа Палмеираса.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00