ЈУНАЈТЕД СЕ РАЗГОРОПАДИО: "Црвени ђаволи" бројали до шест, врх Премијер лиге није далеко (ВИДЕО)

20. 12. 2020. у 19:42

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда прегазили су Лидс са 6:2 на "Олд Трафорду" у 14. колу Премијер лиге.

ЈУНАЈТЕД СЕ РАЗГОРОПАДИО: Црвени ђаволи бројали до шест, врх Премијер лиге није далеко (ВИДЕО)

Коначно је дошло време да може да се каже да су "црвени ђаволи" кандидат за титулу у Премијер лиги. Одиграли су заиста сјајан меч. Додуше, у томе им је помогао и Лидс који је играо ултраофанзивно, па је то оставило доста простора играчима Оле Гунара Солскјера.

Једна занимљивост када је Јунајтед у питању је та да је ово први пут од када Алекс Фергусон није тренер да је овај тим постигао шест или више голова на утакмици. Од тога је прошло пуних девет година.

Прва два гола постигао је Скот Мектоминеј после само три минута игре и исписао је историју Премијер лиге јер је постао први играч који је за то време успео да се два пута упише у стрелце.

Већ у 20. минуту на семафору је стајало 3:0, а после два меча поста погодак је постигао Бурно Фернандеш.

Нису се домаћи задовољили тим резултатом, па је пре одласка на одмор мрежу Илана Меслијеа затресао и Виктор Линделеф. Лидс је све време нападао, покушавао да постигне гол. То је успео да уради Лијам Купер у финишу првог дела игре када је после корнера главом закуцао лопту у мрежу ривала.

Ништа се није променило ни у наставку сусрета. Јунајтед је повећео предност преко Данијела Џејмса, да би потом Фернандеш реалзивао пенал за великих 6:1.

Ипак, најлепши гол на мечу био је дело Стјуарта Даласа који је мајсторским ударцем савладао Давида де Хеу и поставио коначан резултат утакмице у 73. минуту.

После овог тријумфа Јунајтед се налази на трећем месту на табели са 26 бодова, пет мање од водећег Ливерпула, али и утакмицом мање, док је Лидс 14. са 17.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39