МИЛАН СЕ ВРАЋА НА "МАРАКАНУ" Овога пута магла неће помоћи росо-нерима (ВИДЕО) (ФОТО)

14. 12. 2020. у 13:52

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде су знали да их чека тежак противник на жребу, али нису ни могли да замисле да ће судбина поново на "Маракану" довести Милан.

МИЛАН СЕ ВРАЋА НА МАРАКАНУ Овога пута магла неће помоћи росо-нерима (ВИДЕО) (ФОТО)

Окорели навијачи добро памте 1988. годину када се у осмини финала Купа европских шампиона магла поиграла са судбином српског тима. Оба дуела завршена су резултатом 1:1. Меч је потом ушао у пенале, ту су се боље снашли играчи Милана који су добили 2:4.

Детаље са тог меча изнео је Паоло Тавеђа, спортски директор Милана у том периоду.

"У Милану смо играли 1:1 и чекао нас је реванш у Београду против играча који су били феномени у то доба. На митском стадиону Маракана где је вођа навијача био извесни Аркан. На пут у Југолсавију смо повели чак и Гулита иако није могао да игра јер су га болеле препоне. "својевремено је рекао Тавеђа и потом је додао:

"На полувремену, при резултату 0:0 смо отишли у свлачионицу. Магла је већ падало, али се видело. Када смо изашли из свлачионица на друго полувреме, нисмо могли да видимо ништа на два местра удаљености. Са клупе уопште нисмо видели утакмицу. После пет минута игре смо учи урлике са трибина и схватили да је Црвена звезда повела."

Црвена звезда и Милан су се потом састали и 2006. године. Тада је у квалификацијама за Лигу шампиона меч у Београду завршен 1:2, гол за Звезду постигао је Ђокић, док су за госте стрелци били Сејдорф и Инзаги. Пипо Инзаги био је стрелац и у другом мечу чиме су Италијани прошли даље.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45