РЕМИ ЗА ОПРОШТАЈ ОД ЕВРОПСКЕ ЈЕСЕНИ: "Нула" Слована и Црвене звезде!

А. Илић

10. 12. 2020. у 21:04 >> 22:51

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовањем Словану у Либерецу ставили су тачку на европску јесен, резултат је био 0:0.

РЕМИ ЗА ОПРОШТАЈ ОД ЕВРОПСКЕ ЈЕСЕНИ: Нула Слована и Црвене звезде!

Након првог меча који су изабраници Дејана Станковића добили 5:1, очекивало се мало више узбуђења од онога шта смо имали прилику да видимо у првом полувремену.

Црвена звезда је имала контролу игре, али прву велику шансу тек у 43. минуту када је Ел Фарду Бен на проигравање Мирка Иванића примио лопту на груди и погодио стативу.

У другом полувремену Црвена звезда је имала предност када је у питању посед лопте. Чини се да су играчи гостујућег тима покушавали да кроз контролу поседа дођу до прилике за гол.

До краја меча покушавала је Звезда да дође до гола, али нису успели наши фудбалери да затресу мрежу домаћина, те могу бити задовољни резултатом 0:0

Слован Либерец - Црвена звезда 0:0 (0:0)

Стадион: "Крај Нисе"

Судија: Матијас Гестраниус (Финска)

СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ: Кноблох - Кошчелник, Југас, Качараба, Микула - Пешек (Матушек од 68.), Мара, Садилек, Москера (Фукала од 89.) - Беран (Хромада од 68.) - Јусуф (Рабушић од 75)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Гајић, Милуновић, Дегенек (Панков од 80.), Родић (Гобељић од 71.)  – Саного, Петровић – Ел Фарду Бен, Канга (Николић од 54.), Иванић (Боаћи од 71.) - Фалчинели.

КРАЈ МЕЧА -  Нападала је Звезда, контролисали су играчи Дејана Станковића игру, али вечерас нису могли до гола.

Навијачи Црвене звезде прославили су европско пролеће ватрометом испред стадиона Ниса

85. МИНУТ - Врши притисак Звезда,  за сада се све завршава корнерима или ударцима крај гола

78. МИНУТ - Велика прилика за Вељка Николића, добио је лопту са десне стране, пропустио ју је Бен, а млади фудбалер Звезде шутирао је тик уз стативу.

76. МИНУТ - Опробао је ударац и Хромада, далеко изнад гола Звезде.

73. МИНУТ - Неколико минута након уласка у игру Гобељић је промашио лопту, те фаулирао играча Слована. Прекид искоса са 17 метара, Садилек је шутирао, одлично брани Борјан

68. МИНУТ - Фалћинели шаље лопту до Николића који шутира са ивице шеснаестерца. Непрецизан млади фудбалер Звезде.

61. МИНУТ - Црвена звезда има контролу игре, лопта је у поседу гостујућих играча, али не журе претерано напред изабраници Дејана Станковића.

53. МИНУТ - Добар центаршут Бена, касни Родић, опробао се и Иванић, али не стиже до лопте.

49. МИНУТ - Велика прилика за Звезду, завршила се жутим картоном Дијега Фалчинелија. Након центаршута руком је спровео лопту у гол.

48. МИНУТ - Доста узбуђења на почетку другог дела утакмице. Прво је Мирко Иванић имао добру прилику одбранио је голман Либереца.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Недостајала је Црвеној звезди реализација у завршници. Бен је имао велику прилику у завршници, али након првог полувремена мреже су мировале.

42. МИНУТ - Прва велика шанса за Звезду! Иванић је центрирао, пронашао је усамљеног Бена, који је имао времена у шеснаестерцу домаћина да на груди прими лопту, потом је испред Микуле шутирао, а гол Кноблоха спасла је статива!

39. МИНУТ - Опробао је ударац Мара, а феноменално је реаговао Борјан.

38. МИНУТ - Канга вечерас није у свом елементу. Обирио је Пешека испред шеснаестерца, те је Слован добио прилику да угрози Милана Борјана из прекида.

34. МИНУТ - Покушао је Москера из даљине, закаснио је Петровић да га покрије, а Колумбијац је шутирао тик изнад гола Милана Борјана.

27. МИНУТ - Први жути картон на мечу добио је Милош Дегенек због старта са две ноге над Хелалом  који је покушао да повуче контру након грешке Канге.

22. МИНУТ - Покушао је Милан Родић са велике удаљености, изнад гола одлази лопта.

19. МИНУТ - Центрира Кошчелник, одличан Милуновић у свом шеснаестерцу.

16. МИНУТ - Црвена звезда конкретнија у досадашњем току меча, имају фудбалери српског тима више лопту у поседу, међутим, добро се брани Слован.

15. МИНУТ - Канга је лепо проиграо Петровића, он са леве стране покушава да пронађе Бена, добра реакција одбране.

12. МИНУТ - Обећавајућа прилика, Звезда је имала прекид искоса са двадесетак метара, Бен је покушао, али се завршило између шута и центаршута, без опасности по Кноблоха.

9. МИНУТ - Блокиран је испред гола Звезде Микула, а са друге стране покушај Мирка Иванића такође је био блокиран од стране дефанзиваца.

6. МИНУТ - Брза акција домаћих, завршио ју је шутем Беран, а Канга избацује у корнер.

1. МИНУТ - Почела је утакмица.