СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Раднички прекинуо серију пораза, Бачка стигла до друге победе у првенству

07. 12. 2020. у 15:28

ФУДБАЛЕРИ Радничког из Ниша победили су на гостујућем терену екипу Рада са 1:0, у утакмици 17. кола Суперлиге Србије.

Једини гол на мечу постигао је Душан Стоиљковић у 76. минуту и тако донео тријумф Нишлијама после четири везана првенствена пораза.

У 79. минуту утакмице други жути картон добио је играч Радничког Огњен Бјеличић, али "грађевинари" нису успели да искористе бројчану предносту и избегну пораз.

Раднички се сада налази на 11. месту са 24 бода, док је екипа Рада на 18. позицији са 13 освојених бодова.

У другом мечу који је одигран данас екипа Бачке је на домаћем терену, након преокрета победила Металац са 3:1.

Клуб из Горњег Милановца је повео у 14. минуту, а екипа из Бачке Паланке је у наставку преокренула головима, Николе Жакуле у 38. минуту, Добривоја Велемира у 53. са пенала и Луке Ратковића у 60. минуту меча.

Бачкој је ово друга победа у Суперлиги и уједно и прва од 29. августа када је побеђена екипа Вождовца.

На табели домаћег првенства Бачка има 11 бодова и налази се на претпоследњем месту, док је Металац осми са 25 бодова.