БЕЛОРУСИЈА: БАТЕ Борисов остао без титуле у последњем колу

Оља Мркић

28. 11. 2020. у 16:01

ФУДБАЛЕРИ Шахтјора из Солигорска освојили су титулу шампиона Белорусије, после узбудљивог последњег кола.

БЕЛОРУСИЈА: БАТЕ Борисов остао без титуле у последњем колу

FOTO: EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Екипи за коју наступају српски интернационалци Никола Антић и Игор Ивановић ово је друга титула у историји, после 2005.

Коло пре краја, Шахтјор је заостајао бод за БАТЕ Борисовим, који је одиграо само 0:0 са динамом из Минска, док је Солигорск са 4:2 савладао другу еекипу из главног града, ФК Минск.

Прошлогодишњи шампион Динамо Брест завршио је првенство као четврти.

Бате Борисов је најтрофејнији белорускли клуб са 15 титула, а осим њих само је још Динамо Минск са седам титула освојио више од две.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији

БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији

БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).

18. 01. 2026. у 07:40

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.

18. 01. 2026. у 11:39

Коментари (0)

БИВША СФРЈ ЗЕМЉА ШАЉЕ ВОЈНИКЕ НА ГРЕНЛАНД? Официри спремни за полазак, њихов број симболичан - чека се одобрење владе