СПЕКТАКУЛАРНО ВЕЧЕ У ЛИГИ НАЦИЈА: Рамос промашио два пенала, Французи показали снагу Португалцима, Хрвати изгубили од Шведске

14. 11. 2020. у 22:46

ФУДБАЛЕРИ Француске победили су Португал 1:0 (0:0) у спектакуларној утакмици одиграној у Лисабону у дербију целе Лиге нација.

Фото АП

Фантастичан меч на Ла Лужу одлучио је Нголо Канте, од кога се најмање очекивало, голом на старту другог дела и тиме послао "триколоре" у плеј-оф, где ће се водити битка за трофеј.

У сусрету два шампиона, светски је ипак показао да је "већи" од европског у овом тренутку.

Португалци су предали трофеј, па сада имају "само" један у свом власништву, док ће Француска појурити други.

Фудбалска репрезентација Хрватске поражена је на гостовању Шведској са 2:1 у петом колу групне фазе А Лиге нација.

Изабраници Златка Далића су овим поразом закомпликовали своју ситуацију у овој групи. Ове две селекције сада имају по три бода, коло пре краја. И у међусобном скору су изједначени, баш као и у гол-разлици (-6).

Шведска је до важне победе стигла головима у првом полувремену. Стрелци су били Кулушевски у 36, односно Даниелсон у другом минуту судијске надокнаде. Исти играч је постигао и аутогол у финишу, тако да ће последње коло морати да одреди коначни редослед на табели.

Швеђани гостују Француској, док Хрватска дочекује Португал.

У Групи 4 Лиге А Лиге нација Немачка је после преокрета савладала Украјину 3:1 и успела да преотме лидерску позицију од Шпаније, која је одиграла само 1:1 у Швајцарској.

Серхио Рамос био је предодређен да ове вечери буде централна личност на Сент Јакобу у Базелу. Оног тренутка када је изашао на терен постао је европски рекордер по броју репрезентативних утакмица и претекао је Ђанлуиђија Буфона.

Меч са Швајцарском био му је 177. у дресу са државним грбом и сигурно ће га дуго памтити. Пророчанство се испунило, био је централна личност, али сигурно не би волео никада више да му се понови оваква утакмица. Код резултата 1:0 за Швајцарску (Фројлер у 26. минуту) Рамос је имао два пута прилику да са беле тачке анулира ту предност и оба пута није успео.

Тачније, шутирао је испод својих стандарда, а Зомер му оба пута одбранио. Шпанија је ипак избегла пораз, пошто је Ђерар Морено постигао изједначујући гол у 89. минуту.

Фото АП

Међутим, тај бод Фурији није ништа значио, јер је свеједно препустила прву позицију Немачкој, која је на крају оправдала улогу фаворита против Украјине. Иако је земља са истока Европе повела у Лајпцигу преко Јаремчука у 12. минуту. Ипак, Сане у 23. и Вернер 10 минута касније Панцерима су донели вођство до полувремена, а Вернер је другим поготком у 64. минуту оверио тријумф Немачке.

Немци су сада први на табели са девет бодова, имају бод више од Шпаније и у последњем колу у уторак гостују Шпанији у директној борби за пласман на завршни турнир. Швајцарска је бодом успела да остане у животу, јер има три бода, исто толико мање од Украјине, али у уторак је дочекује и победом 1:0, 2:1 или од два гола разлике, обезбедиће опстанак у елитној дивизији.

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35