ПОБЕДА ПАРТИЗАНА У СУБОТИЦИ: Спартак промашио пенал у финишу меча, Стевановић херој црно-белих

07. 11. 2020. у 17:30 >> 19:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана освојили су три бода на тешком гостовању у Суботици, пошто су победили Спартак са 2:1 у 14. колу Суперлиге Србије.

Могао је домаћин да дође до бода, али Марчић у 90. минуту није реализовао пенал, тачније одлично је интервенисао Немања Стевановић.

Били су црно-бели бољи ривал и могли су убедљивије да славе да је Филип Холендер искористио једну од две идеалне шансе које је имао. У оба та случаја је одлично реаговао голман домаћих Филип Дујмовић.

Гости су повели у 34. минуту када је Такума Асано погодио мрежу ривала. То је уједно био и резултат првог полувремена.

У наставку утакмице изабраници Владимира Гаћиновића су кренули по изједначење. До њега су стигли у 60. минуту. Лазар Туфегџић је натрчао на лопту коју је одбио голман црно-белих и спровео је у празну мрежу.

Ипак, недуго потом Партизан је опет повео. Стрелац је био Александар Шћекић, који је главом савалдао Дујмовића.

Већ смо поменули промашен пенал за Спартак. То је уједно била последња велика прилика и Спартак је пропустио шансу да дође до бода на овој утакмици.

Партизан је остао на трећем месту на табели и сада има 29 бодова, док је Спартак шести са 23.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Спартак - Партизан 1:2

90+5. МИНУТ - Крај утакмице!

90. МИНУТ - Спартак промашио пенал! Марчић је наместио лопту на белу тачку, али је Стевановић сјајно реаговао и зауставио покушај везисте Спартака.

83. МИНУТ - Не иде, па не иде. Нова велика шанса за Холендера и нови промашај. Опет је у дуелу двојице Филип као победник изашао Дујмовић.

76. МИМУТ - Замало да Асано постигне други гол на утакмици. Шутирао је Јапанц искоса са неких шест метара, али је погодио само спољни део мреже.

71. МИНУТ - Партизан поново води! Оно што није малопре, успео је сада. Александар Шћекић је погодио мрежу ривала. Сјајна акција гостију. Центрирао је Миљковић, потом је Холендер главом упослио црногорског репрезентативца, а овај је главом са неколико метара затресао мрежу Суботичана.

67. МИНУТ - Центрирао је Натхо из корнера, главом је пробао Шћекић, но лопта је отишла преко пречке.

60. МИНУТ - Изједначио је Спартак! Погрешио је Лазар Марковић исред свог гола. Домаћи су узели лопту, Савковић је одлично шутирао, Стевановић је одбио лопту, а на њу је натрчао Лазар Туфегџић и спровео је у мрежу.

51. МИНУТ - Ау, каква прилика! Сјајну контру су истрчали гости. Асано је протутњао тереном, упослио Холендера. Мађар је промашио немогуће, са неколико метара није успео да матира чувара мреже домаћих, тачније овај је опет одлично реаговао.

48. МИНУТ - Пробао је Холендер да постигне првенац у црно-белом дресу. Шутирао је искоса са десне стране, али је поново Дујмовић добро реаговао.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме, Партизан води голом Асана од 34. минута.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Спартак - Партизан 0:1

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

40. МИНУТ - Мало је фалило да Спартак изједначи. Шутирао је Бијеловић са свега неколико метара, Стевановић је ногом зауставио тај ударац и сачувао предност свог тима.

34. МИНУТ - Повели су гости! Одличну лопту је добио Такума Асано. Нашао се очи у очи са голманом ривала. Лако га је савладао. Ово је био седми гол Јапнца у првенству.

30. МИНУТ - Најбољу прилику на утакмици је имао Партизан. Стевановић је шутирао из непосредне близине. Ипак, голман домаћих је одлично реаговао и одбио лопту у корнер.

26. МИНУТ - Постигао је Спартак гол преко Денковића, али је он опрадвано поништен због офсајда у ком се налазио играч Спартака. Том приликом је он ударио у стативу. Морала је да реагује лекарска екипа домаћег тима, но на сву срећу све је уреду са играчем Суботичана.

22. МИНУТ - Филип Стевановић је опробао ударац. Није млади играч Партизана био прецизан, пошто је лопта без већих проблема завршила у наручју Дујмовића.

19. МИНУТ - Партизан покушава да успостави теренску иницијативу. Више се игра на половини тима Владимира Гаћиновића, но нема опасности по гол Суботичана.

14. МИНУТ - Црно-бели још увек нису успели озбиљније да запрете Дујмовићу.

11. МИНУТ - Опет су Суботичани запретили, ипак овога пута је било мање опасности по гол Стевановића, мада Текијашки уопште није лоше шутирао главом после центаршута из корнера који је извео Милошевић.

4. МИНУТ - Добра прилика за домаће. Добро је шутирао главом Бијеловић, но његов покушај завршио је мало поред стативе гола црно-белих.

2. МИНУТ - Почео је меч у Суботици.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13