ЛИГА ЕВРОПЕ: Резултат Хофенхајма занимаће све навијаче Црвене звезде, Јовељић "понизио" Спајића

29. 10. 2020. у 20:57

ОДИГРАНИ су сви мечеви Лиге Европе у терминима од 18:55. Навијаче Црвене звезде највише ће интересовати дуел Гента и Хофенхајма.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Резултат Хофенхајма занимаће све навијаче Црвене звезде, Јовељић понизио Спајића

Немци су славили резултатом 4:1, у мечу који је, иако резултат говори другачије, обиловао узбуђења.

Наиме, домаћин је могао да поведе већ у 14. минуту, када је Пош непрецизно стартовао у шеснаестерцу, а судија Сандро Шарер показао на пенал. Одговорност је преузео Јаремчук и - промашио, тачније, голман бундеслигаша Бауман је прочитао његову намеру.

Казна је уследила неколико тренутака касније. Нгадео-Нгуђи је играо руком у шеснаестерцу, а швајцарски артбитар поново показао на 11 метара, али на супротној страни.

За разлику од Украјинца, Алжирац Белфодил је био неумољив и донео Немцима предност - 0:1.

Све дилеме око победника решио је Грилиш у 52. минуту, после повратне лопте Бобуа, удвостручивши вођство, док је српски репрезентативац Мијат Гаћиновић постигао трећи гол и отклонио све дилеме.

Утешни гол за домаћина постигао је Клејдинст у трећем минуту надокнаде, али је већ у следећем нападу Хофенхајм постигао и четврти погодак преко Дабура који је поставио коначних 1:4.

У осталим утакмицама, Лестер је у "Г" групи савладао АЕК у Атини, док је Брага однела плен из Украјине.