ОРЛОВИ РАНО ЛЕТЕ: Брзо смо се вратили у реалност, Србија поражена од Мађарске...

А. Илић

11. 10. 2020. у 20:17 >> 22:38

Фудбалери Србије ни након три одиграна меча немају победу у Лиги Нација.

Након дуела против Норвешке у Ослу када је Србија у потпуности надиграла ривала очекивали смо да "орлови нешто слично понове и вечерас.

Одмах од старта показали су изабраници Љубише Тумбаковића да не треба превише да очекујемо. Доста затворена, безидејна игра наших фудбалера у првом полувремену. Готово да није било посла за Гулашија.

Са друге стране Мађарска је искористила прилику да поведе, а до предности су дошли након грешке Мијата Гаћиновића.

Лопта је кренула ка голу Србије, Митровић је покушао да отклони опасност, није успео, покушао је и голман Предраг Рајковић да укроти лопту, али је ипак успео да побегне Конивеш и пласира лопту у празну мрежу Србије.

Уласком Душана Влаховића у другом полувремену имала је Србија велику прилику, ипак, погодио је стативу. Нападала је Србија до краја, али безуспешно 0:1. на крају.

Састави:

Србија: Рајковић – Миленковић, С. Митровић, Павловић – Гаћиновић (Vlahović od 66.), Гудељ, Миливојевић (Лукић од 46.), Младеновић – Тадић, Љајић (Радоњић од 46.) – Јовић.

Мађарска:  Гулаши – Ботка, Ланг, Салај – Беше (Орбан од 56.), Газдаг, Нађ, Калмар, Ханга (Холендер од 46.) – Николић (Него од 76.), Конивеш.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

89. МИНУТ - ТОТАЛНА ОФАНЗИВА. Пробао је и Јовић након корнера, али безуспешно.

86. МИНУТ - Након прекида лопта је упућена у шеснаестерац Мађара, оштар центаршут Тадића, успео је налет да одбије Гулаши.

79. МИНУТ - Младеновић је центрирао, лопта након ударца главом из срца шеснаестерца одлази крај гола. Корнер за Србију.

77. МИНУТ - Оборен је Страхиња Павловић. Лопта за Мађаре након лоше изведеног прекршаја.

75. МИНУТ - Србија врши притисак на заднју линију, неколико покушаја центаршута су гости осујетили. Уследила је фантастична контра Србије. Убачена је лопта по левој страни. Лепо су комбиновали Тадић и Младеновић, Влаховић је шутирао, статива!

66. МИНУТ - Душан Влаховић улази на терен, фудбалер Фиорентине дебитује за националну селекцију. Србија игра са два нападача. Изашао је Гаћиновић.

60. МИНУТ - Николић је по десној страни нашао усамљеног Холандера који је са шест метара шутирао крај гола. Био је усамљен, а лопта одлази далеко од петерца.

58. МИНУТ - Нова прилика за Гаћиновића, без промене резултата.

57. МИНУТ - Гаћиновић је пробао, лопта одлази у корнер, потом из друге шансе Миленковић а потом и Павловић шутирају, Србија и даље без гола.

52. МИНУТ - Србија је на почетку покушала са два брза напада, али није успела наша репрезентација озбиљније да припрети.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:0

45. МИНУТ - КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

40. МИНУТ - Дисциплиновано је Мађарска играла у одбрани, није имала Србија озбиљније припрети.

29. МИНУТ - Наши фудбалери имали најбољу прилику од старта дуела. Лепа акција Гудеља и Тадића, међутим капитен је шутирао преслабо и Гулаши је лако ухватио лопту.

20. МИНУТ - ГОСТИ ВОДЕ - Након контре повела је Мађарска. Конивеш је искористио лошу реакцију одбране Србије. Покушао је Митровић да отклони опасност, након грешке Гаћиновића, није успео.  Рајковић је покушао да ухвати лопту, али је фудбалер Мађарске успео да се избори за простор и за шут.

19. МИНУТ - Тек сада први корнер за Србију. Након центаршута Тадића, лопта прелази границе игралишта, центрирао је Љајић, лопта пролази кроз петерац.

12. МИНУТ - Гудељ је одузео лопту на средини терена, пробао је ударац са дистанце, али је Гулаши био одлично постављен, без много проблема укротио је лопту.

10. МИНУТ - Грешка Николе Миленковића умало је довела до изгледне шансе  за госте, али је Страхиња Павловић успео да реагује у зони шута и одузме лопту Ханђи.

6. МИНУТ - Србија има контролу лопте, лопта ипак не прелази на противничку половину, сам почетак меча прошао је у класичном "испитивању снага".

1. МИНУТ - Утакмица је почела, први напад има гостујућа селекција.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14