ЛУДНИЦА У МИНХЕНУ: Бајерн у финишу срушио Херту, мајстор Левандовски бриљирао

Ч. В.

04. 10. 2020. у 20:47

ФАНТАСТИЧАН меч одиграли су Бајерн и Херта у Минхену о оквиру 3. кола Бундеслиге. Домаћин је славио са 4:3, а блистао је Роберт Левандовски.

До овог меча сјајни Пољак је постигао само један гол у првенству. Гости из Берлина као да су пробудили звер у њему, пошто је био стрелац сва четири поготка.

Бајерн се мучио да дође до вођства. Урадио је то тек у 40. минуту и то је био једини погодак у првом полувремену.

Наставак сусрета донео је право узбуђење. Финиш је био можемо слободно да кажено - луд.

Левандовски је на самом старту другог дела дуплирао вођство и деловало је да ће изабраници Хансија Флика уписати лаку победу. Ипак, гости нису мислили тако и успели су да изједначе резултат преко Кордобе и Куње.

Баварци су поново повели у 85. минуту. Херта се није предавала и само три минута касније опет поравнала резултат, а стрелац је био Нганкам.

Када су гости помислили да носе велики бод за Берлин да тако не буде побринуо се Левандовски који је по четврти пут на утакмици погодио, овога пута се беле тачке и донео три бода свом тиму.

Бајерн се тренутно налази на четвртом месту на табели са шест бодова, док је Херта на 13. позицији са три бода.