ЗВЕЗДА 10/10: Црвено-бели победили и Напредак, Фалћинели и Иванић срушили Крушевљане (ВИДЕО)

04. 10. 2020. у 17:35 >> 19:52

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде остварили су и десету победу из исто толико мечева у Суперлиги Србије, пошто су били бољи од Напретка са 3:0 на свом терену.

Фото Принтскрин

Осокољени због пласмана у Лигу Европе црвено-бели су кренули од старта агресивно кренули ка голу Крушевљана и повели су већ у 1. минуту. Одлично је Иванић проиграо Фалћинелија, овај је обишао Остојића и погодио празну мрежу. Био је то четврти гол Италијана у првенству.

Наставила је Звезда да напада, па је убрзо предност дуплирана. Овога пута је Иванић био стрелац, а асистент Милан Гајић.

Могли су изабраници Дејана Станковића да постигну још неки гол до одлска на одмор, али у томе нису успели.

У наставку сусрета су гости заиграли боље и из такве игре добили су прилику да смање резултат. Млади Ераковић је скривио једанаестерац. Ипак, Мркић је погодио пречку и пропустио прилику да уведе неизвесност у утакмицу.

Када се пропусти таква шанса обично стигне казна. Тако је било и овога пута. Спиридоновић је ушао у казнени простор ривала, био је оборен и судија Јовановић је по други пут на утакмици показао на белу тачку. Сигуран егзекутор је био Иванић и тако ставио тачку на овај сусрет.

Звезда је после 10 кола максимална и има 30 бодова, док је Напредак на 19. месту са пет бодова.

Ц. звезда: Поповић - Гајић, Милуновић, Ераковић, Гобељић - Николић, Канга - Гаврић, Иванић, Катаи - Фалћинели.

Напредак: Остојић - Стевић, Мршић, Маринковић - Костић, Рашковић - Милошев, Кочић, Спремо - Мркић, Милуновић.

90. МИНУТ - Крај утакмице!

79. МИНУТ - Мало је недостајало да се Бен упише у стрелце. Ипак, његов покушај је зауставио одлични голман Остојић.

75. МИНУТ - Одличну прилику пропустио је Спиридоновић да се упише у стрелце. Иначе, крилни фудбалер је фаулиран приликом пенала који је у гол претворио Иванић.

71. МИНУТ - Звезда је са беле тачке повећала на 3:0. Други гол на мечу постигао је Иванић.

63. МИНУТ - Мркић је погодио пречку из пенала, који је оправдано досуђен, након што је Ераковић срушио управо играча који није био прецизан.

55. МИНУТ - Мало је недостајало да Звезда дође до трћег поготка. Ударац Иванића је изблокирао један играч гостију и избио лопту у корнер.

46. МИНУТ - На страту другог дела чак три измене у Звезди. На терену су се нашли Његош Петровић, Срђан Спиридоновић и Ел Фарду Бен, а терен су напустили Катаи, Фалћинели и Канга.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Мало је недостајало да Иванић постигне други гол на мечу, у томе га је спречио одлични Остојић.

40. МИНУТ - Катаи је покушао из слободног ударца да савлада Остојића. Лопта је на крају завршила поред стативе.

38. МИНУТ - Опробао је ударац и Лука Милуновић. Одличном интервенцијом се истакао Поповић.

33. МИНУТ - Црвено-бели су добили корнер након доброг ударца Канге. Интервенисао је голман гостију. Након ударца из угла пробао је и Гаврић - од свега нови корнер за Звезду.

27. МИНУТ - Занимљив покушај Марка Гобељића. Тукао је капитен Звезде на овој утакмици са неких 30 метара. Ипак, право у руке Остојића.

25. МИНУТ - прва озбиљнија прилика за госте. Добро је шутирао Спремо из слободног ударца, али је лопта отишла мало изнад пречке.

17. МИНУТ - Пробао је Милуновић после једне обијене лопте да савлада Остојића. Ипак, ни он није био прецизан.

12. МИНУТ - Покушавају гости да играју на половини ривала, но неуспевају да запрете Поповићу, који је до сада био без посла.

9. МИНУТ - Нови гол Мирка Иванића. Сјајно је Катаи упослио Гајића, овај вратио лопту Иванићу, а везиста Звезде је лако затресао мрежу Крушевљана.

7. МИНУТ - Нема много узбуђења од када су црвено-бели повели. Покушао је још само Вељко Николић, али је његов ударац завршио високо преко гола.

1. МИНУТ - Фалћинели је погодио. Италијан је умакао одбрани. Обишао голмана гостију и погодио празну мрежу за вођство домаћина, већ на старту меча.