НЕВЕРОВАТНА УТАКМИЦА У ХРВАТСКОЈ: Играч Хајдука играо са сломљеном руком, голман одбранио пенал у 100. минуту

04. 10. 2020. у 08:14

ТОКОМ гостовања Хајдука Горици Сплићани су имали предност 1:0, да би на крају били поражени 2:1. Меч је обележила повреда Станка Јурића, који је наставио меч, те пенал у 100. минуту.

НЕВЕРОВАТНА УТАКМИЦА У ХРВАТСКОЈ: Играч Хајдука играо са сломљеном руком,  голман одбранио пенал у 100. минуту

Како је пренела званична страница Хајдука Јурић је добио јак ударац у руку у 5. минуту утакмице, када му је напукла кост, са том повредом играо је до 56. минута, када је замењен.

Јурића чека пауза од најмање две недеље. Друга невероватна ситуација био је пенал у 100. минуту меча.

Калина је изводио гол-аут, јавили су се из ВАР собе, Мудрински је ударио Жаира по нози при покушају шута. Лопту је узео Жаиро, извео је најстрожију казну, а Калина је одличном реакцијом сачувао победу Горице.

Да ствар буде потпуно апсурдна побринуле су се судије које су и извођење пенала прегледале у ВАР соби, сумњало се да је неко прерано утрчао у шеснаестерац, али на срећу Горице пенал се није поновио, те је домаћин славио преокретом 2:1.

Голове за домаћина постигли су Кристијан Ловрић у 62. минуту са беле тачке и Жилоан Хамад у 76. минуту меча. Једини гол за Хајдук постигао је Мијо Цакташ