АБА ЛИГА: Мега рутински у Лакташима, убедљива и Будућност

03. 10. 2020. у 22:10

УБЕДЉИВЕ победе Меге и Будућности у првом колу АБА лиге.

Кошаркашки Меге су тријумфално отворили сезону у АБА лиги пошто су у оквиру 1. кола убедљиво славили у Лакташима против домаће Игокее са 62:84

Изабраници тренера Владимира Јовановића су током целог тока утакмице контролисали игру и резултат не дајући никакву шансу домаћој екипи да се врати у меч, да би на крају дошли до више него убедљиве победе.

Најефикаснији у редовима Меге су били Марко Симоновић са 19 поена, уз 13 скокова, као и Филип Петрушев са 17 поена и 7 ухваћених лопти. У Игокеи су најефикаснији били Јошило и Кармајкл са по 11 поена.

Екипа Будућности  савладала је такође рутински  Сплит резултатом 84:59.

Гости су водили водили минут и по пре краја прве деонице, али је онда Будућност направила серију од 5:0.

Предвођени Мелвином Еџимом Будућност прави нову серију од 9:0, те је Сплит отишао са -10 на полувреме.

Након само 12 постигнутих поена у трећој четвртини, било је јасно да Сплит нема више шта да тражи против Будућности, па победник више није ни долазио у питање.

Кошаркаши Будућности су равномерно распоредили поене, по 12 су имали Кобс, Еџим и Шеховић, док је Апић имао 11. Код гостију Перковић и Луковић по 12 поена, Илија Ђоковић 11.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17