КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Олимпијакос осветио Звезду, голеада у Норвешкој, Динамо опет стари

23. 09. 2020. у 22:56

Фудбалери Олимпијакоса савладали су Омонију у првом мечу плеј-оф фазе квалификација за Лигу шампиона.

Грчки шампион је славио са 2:0 и то доста теже него што се очекивало.

Олимпијакос је доминирао током целог меча, али је до првог гола стигао тек средином другог полувремена и то са пенала. Прецизан са беле тачке био је Матју Валбуена.

Коначан резултат поставио је Јусуф ел Араби у надокнади времена, па Олимпијакос, ипак, са великом предношћу путује на Кипар наредне недеље.

Поред овог меча одиграна су још два. Права голеада виђена је у Норвешкој, где су Молде и Ференцварош одиграли нерешено 3:3.

Гости из Мађарске повели су преко Болија већ у 7. минуту. До краја полувремена погодака више није било, а онда експлозија у наставку меча. Прво је на 2:0 повисио Узуни у 52. минуту.

Молде у том тренутку схвата да је враг однео шалу и убацује у већу брзину. Шампион Норвешке постиже три гола у низу и стиже до преокрета. Џејмс, Ејкрем и Елингсен су били стрелци и чинило се да ће Молде на крају славити са 3:2. Ипак, Фради у 87. минуту преко Каратина стиже до изједначења са беле тачке. На крају Мађари могу бити срећнији, пошто кући иду са ремијем од 3:3.

Динамо Кијев је направио велики корак ка Лиги шампиона. Украјински великан савладао је Гент у Белгији са 2:1.

Супријага је довео госте у предност на почетку меча. До краја полувремена Гент је преко Клајндиенста изједначио на 1:1. Безус је у размаку од три минута на старту другог дела добио два жута картона, па су Белгијанци остали са играчем мање. Динамо је то искористио, па је голом Де Пење у 79. минуту стигао до велике победе.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56