ПАРТИЗАН САЗНАО ПОТЕНЦИЈАЛНОГ РИВАЛА: Пољaци демолирали Кипране и пласирали се у плеј-оф Лига Европе

23. 09. 2020. у 20:09

Фудбалери Леха из Познања пласирали су се у плеј-оф фазу квалификација за Лигу Европе.

Фото Твитер

Пољаци су у гостима декласирали Аполон са 5:0, па сад чекају бољег из дуела између Шарлроа и Партизана.

Прво полувреме било је веома изједначено. Оба тима имала су своје прилике, али је Лех у 42. минуту преко Тибе стигао до предности. Рамирез му је послао сјајну лопту иза леђа одбране Аполона, а њему није било тешко да савлада голмана Деметриса.

У другом полувремену доминација Пољака, који су у овом делу игре постигли чак четири гола, а могли су и још неки. Већ у 47. минуту стрелац првог гола Тиба шаље перфектну лопту Исаку, који рутински проналази пут до мреже за великих 2:0.

Питање победника решено је у 58. минуту. Севенула је страховита контра Леха, Рамирез је поново био у улози асистента, а акцију је голом крунисао Камински.На 4:0 повисио је прецизним ударцем са дистанце Сикора, а трећу асистенцију уписао је сјајни Рамирез. Коначан резултат поставио је Тиба у надокнади времена својим другим голом на додавање Качараве.

Лех је одиграо невероватан меч на Кипру и показао је да ће наредне недеље бити изузетно тежак противник, ма ко му био ривал, Шарлроа или Партизан. Уколико београдски црно-бели прођу даље, неће смети да се опусте против пољског великана, иначе може да их сачека сурова казна.