ТОТЕНХЕМ ПРЕГАЗИО САУТЕМПТОН: Сон и Кејн се поигравали са противником (ВИДЕО)

Ч. В.

20. 09. 2020. у 15:32

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема убедљиво су савладали Саутемптон у гостима са 2:5, а блистали су Сон-Хеунг Мин и Хари Кејн.

Јужнокорејанац је постигао четири гола, док је Енглез наместио исто толико и једном се уписао у стрелце. Импресивна утакмица два најбоља играча "певаца".

Ипак, није добро почело по изабранике Жозеа Муриња, пошто је Дени Ингс у 32. минуту искористио додавање Вокер-Питерса и савладао Уга Лориса.

Након тога на сцену ступа Сон. Постигао је први гол у другом минуту надокнаде првог полувремена, а онда до 73. минута преостала три и сваки му је наместио Кејн.

Нападач Тотенхема је постигао пети гол. То је први пут да сјајни фудбалер учествује у пет погодака још од 2017. године и утакмице са Лестером.

Такође, постао је шести играч који је имао четири или више асистенција на једној утакмици Премијер лиге.

То су пре њега успели да ураде: Денис Беркамп (1999), Хосе Антонио Рејес (2006), Сеск Фабрегас (2009), Емануел Адебајор (2012), Санти Казорла (2013).

Ово је прва победа екипе из Лондона у новој сезоне Премијер лиге, јер је у првом колу на свом терену поражена од Евертона, док је Саутемптон и други пут изгубио.