НОВА ПОБЕДА КУМАНОВЕ БАРСЕ: Меси подигао трофеј намењен победнику Гампер купа (ВИДЕО)

19. 09. 2020. у 21:54

ФУДБАЛЕРИ Барселоне победили су Елче са 1:0 и тако освојили традиционални Куп Ђоан Гампер.

Једини гол за Каталонце постигао је у трећем минуту Антоан Гризман. Меси је одлично избацио Ђордија Албу на левој страни, овај додао лопту по земљи Французу коме није било тешко да из непосредне близине постигне испоставиће се једини погодак на утакмици.

Ово је трећа узастопна победа екипа са "Ноу Кампа" од када је на клупу сео Роналд Куман.

Могли су Каталонци и убедљивије да славе. Меси и другови су ка голу ривала упутили 24 ударца, док је Елче шест пута шутирао ка голу који је чувао Нето. Имао је и Елче велику шансу пред крај меч, али се истакао голман шпанског гиганта.

За Барселону је дебитовао Миралем Пјанић. Фудбалер из Босне и Хрецеговине је у игру ушао у другом полувремену.

Најбољи играч такмичења је Филипе Кутињо.

Први меч у Примери Барселона ће одиграти 27. септембра против Виљареала на свом терену.