СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда савладала Чукарички пред пут на Кипар, дебитовао Фалћинели

11. 09. 2020. у 20:44 >> 20:56

Фудбалери Црвене звезде савладали су Чукарички резултатом 3:1 на Бановом брду.

Играчи Црвене звезде поклонили су шефу стручног штаба Дејану Станковићу победу на 42. рођендан.

Гости су повели голом Вукановића већ у 3. минуту меча. У истом нападу повредио се и Ричмонд Боаћи.

У уводних 45 минута виђена је тврда утакмица у којој су обе екипе у неколико наврата тражиле једанаестерац, али га није било у првом полувремену.

Боља игра Црвене звезде у другом полувремену. Већ у 50. минуту Мирко Иванић је увећао предност гостију, да би само четири минута касније Гејлор Канга са беле тачке повисио на 3:0.

Милан Савић је постигао једини гол за Чукарички након соло акције.

За домаћина је велика брига неугодна повреда Марка Доцића. Капитен домаћина је кренуо на лопту у 64. минуту. Неопрезно је стартовоа Секу Саного, а капитен "Брђана" превезен је у болницу.

Звезду већ у среду  од 17 часова очекује дуел против Омоније. Црвена звезда остаје једини тим у Суперлиги који има стопостотни учинак

Чукарички: Петровић - Ћирковић, Шапић, Остојић, Тошић - Доцић (Лукић од 64.), Кајевић - Савић, Пантић, Бирманчевић (Ракоњац од 75.) - Езе.

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић (Панков од 56.) - Саного, Николић - Гаврић (Спиридоновић од 56.), Канга, Иванић (Фалћинели 78.) - Боаћи (Вукановић 6).

1. МИНУТ - Утакмица је почела, домаћин има први напад. Пантић је одлично извео корнер, реагује Борјан. Потом је након ударца Езеа погодила лопта Боаћија у руку.

3. МИНУТ - ГОЛ за госте! Црвена звезда повела је голом Милуновића. Канга је извео корнер, а дефанзивац Звезде је натрчао на лопту. Немоћан је био голман домаћина.

6. МИНУТ - Повредио се Ричмонд Боаћи, напустио је терен, уместо њега улази Алекса Вукановић. Боаћи је при одласку на клупу добио и жути картон.

8. МИНУТ - Бирманчевић је пробао са петнаестак метара, био је блокиран. Одмах са друге стране Звезда излази у контру. Мирко Иванић је шутирао са преко 20 метара. успева голман домаћина да пошаље лопту у корнер.

13. МИНУТ - ВЕЛИКА прилика за домаћина. Бирманчевић је послао лопту до Савића. Борјан је изашао високо, покушао је фудбалер домаћина да га пребаци, његов атрактивни потез завршио је крај стативе празног гола црвене звезде.

19. МИНУТ - Погрешио је Милуновић. Бирманчевић вуче контру три на два. Шаље нешто лошију лопту ка Езеу, те је Милуновић имао прилику да се искупи.

24. МИНУТ - Гаврић је покушао сам у шеснаестерцу, зауставио га је Тошић, тражио је фудбалер Звезде пенал, али Лазар Лукић показао на белу тачку. Повукао је домаћин контру, са друге стране је Милуновић стартовао на Бирманчевића, који је пао уз болне јауке, Лукић је и у тој ситуацији задржао исти критеријум.

32. МИНУТ - Успоставила је Црвена звезда контролу игре, имају гости више лопту у поседу у овом тренктку, али без опаснијих шанси испред гола Петровића.

40. МИНУТ - Звезда је затворила све прилазе свом голу, два пута са центра, играчи домаћег састава приморани су да са центра врате лопту до голмана Петровића.

42. МИНУТ - Иванић је проиграо Алексу Вукановића у срцу шеснаестерца, некадашњи фудбалер Напретка није добро захватио лопту, те је она завршила крај гола.

44. МИНУТ - Опробао је Гајић ударац са даљине, лопта одлази високо преко гола домаћина.

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Чукарички је имао најбољу прилику у 1. минуту меча, чини се да је Звезда за нијансу била боља, али има места за бољу игру у другом полувремену на обе стране.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

48. МИНУТ - Чукарички је имао опасан напад. Након корнера оштра лопта ушла је у срце шеснаестерца, боксује Борјан

50. МИНУТ: Звезда води 2:0! Шутирао је Иванић, Ћирковића је лопта погодила и потом је завршила у мрежи "Брђана". Ово је трећи гол Иванића у домаћем првенству.

53. МИНУТ - Пенал за Црвену звезду! Побегао је Вукановић Тошићу, а фудбалер Чукаричког га је фаулирао у шеснаестерцу.  Прецизан је био Гејлор Канга. 3:0 за Звезду.

56. МИНУТ - Имао је Бирманчевић велику прилику да смањи заостатак домаћина, ипак без промене резултата.

58. МИНУТ - Ћирковић и Кајевић одлично комбинују у шеснаестерцу Звезде, али је одбрана гостију била будна.

59. МИНУТ - Саного је неопрезно стартовао на Доцића, болне крике испустио је на трави фудбалер Чукаричког. Надамо се да је са капитеном Чукаричког све у реду, на први поглед повреда делује озбиљно. Фудбалере Звезде је за старт добио жути картон!

70. МИНУТ - Уследио је мирнији период утакмице. Није било много узбуђења. Капитен домаћина је хитно превезен у болницу.

78. МИНУТ - дебитовао је и Дијего Фалћинели у дресу Црвене звезде.

79. Данило Пантић је одлично запретио. Шутирао је из даљине, али је погодио стативу.

83. МИНУТ - Иван Савић постигао је први гол у дресу Чукаричког. Милан Борјан је имао две озбиљне интервенције у претходним минутима, овог пута савладали су га домаћи играчи.

89. МИНУТ - Спиридоновић је шутирао, савладао је Петровића, али је савезник Чукаричког била статива.

90. МИНУТ - У завршници није било значајнијих узбуђења