МАЈСТОРИ ЗА КУП: Арсенал освојио Комјунити шилд, Обамејанг херој

29. 08. 2020. у 20:33

ФУДБАЛЕРИ Арсенала освојили су Комјунити шилд куп победом над Ливерпул након бољег извођења пенала (5:4). Током 90 минута фудбала било је 1:1.

Навијачи "тобџија" као да живе у бајци у последњих месец дана. Првог дана августа изабраници Микела Артете су победили Челси у финалу ФА Купа.

Можда је титула мисаона именица за клуб из Лондона, али за Куп је постао специјалиста.

Арсенал је заслужено дошао до победе на празном "Вемблију". "Тобџије" су до предности стигле у 12. минуту после правог мајсторства Пјера-Емерика Обамејанга.

Примио је Габонац лопту на левој страни, унео је у средину и сјајним ударцем погодио малу мрежу гола који је чувао Алисон.

Није Ливепрул успевао да запрети ривалу који је одлично стајао на терену, па је прво полувреме окончано вођством тима Микела Арете.

Покушао је Јирген Клоп у наставку утакмице изменама да размрда екипу и то је дало резултата.

Јапанац Такуми Минамино је у 73. успео да донесе изједначење, али је оно дошло као плод велике грешке резервисте Арсенала Седрика Соареша. Изашао је нападач "црвених" један на један са Мартинезом и лако погодио мрежу.

До краја утакмице промене резултата није било па су пенали одлучили победника, а ту је Арсенал био непогрешив. Одлучујући пенал је реализовао Обамејанг и показао да ће и ове сезоне бити ударна игла клуба из Лондона.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45