ПАРТИЗАН У ДРУГОМ КОЛУ: Натхо пресудио РФС-у, црно-бели корак ближе Лиги Европе

27. 08. 2020. у 20:34 >> 22:48

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су РФС са 1:0 у првом колу квалификација за Лигу Европе у својој 300. утакмици на евро сцени.

Тријимф црно-белима донео је Бибрас Натхо поготком из пенала у 51. минуту. Најстрожој казни је претходило играње руком једног играча гостујућег тима након центаршута Стевановића.

Могли су изабраници Сава Милошевића и убедљивије да славе, али је голман гостију Кучер имао неколико добрих одбрана.

Оно што је добро у овој победи је то да Летонци нису опасније запретили Владимиру Стојковићу који је бранио први пут ове сезоне.

Садик у борби за лопту са играчем РФС-а/Фото: Н. Параушић

Сигурно је да Партизан може много боље. Ипак, када се игра једна утакмица најбитније је да се прође даље, што је вицешампион Србије успео да уради.

Сада Партизану остаје да мирно сачека жреб за друго коло и сазна ко ће му бити други ривал на путу ка новом пласману у Лигу Европе.

Партизан - РФС 1:0 (0:0).

Стадион Партизана. Без публике. Судија: Завен Ховханисјан (Јерменија). Стрелац: Натхо из пенала у 51. минуту.

Партизан: Стојковић - Милетић, Витас, Бањак, Урошевић - Шћекић, Здјелар - Стевановић (од 72. Сума), Натхо (од 90+2. Смиљанић), Асано (од 90+4. Стојковић) - Садик.

РФС: Кучер - Савалниекс, Јагодинскис, Липушчек, Соловјовс - Икауниекс, Струмија, Сарић - Шимковић (од 70. Офор), Лемајић, Куадио (од 70. Сантана).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској.

4. МИНУТ - Први нешто озбиљнији напад за домаће. Садик је прошао по десној страни, вратио је за Асана, али је ударац Јапанца. Црно-бели су добили само корнер, али нису из њега запретили ривалу.

7. МИНУТ - Извео је РФС први корнер. Ипак, опасности није било, пошто су играчи Партизана лако решили ту ситуацију.

12. МИНУТ - За сада нема много узбуђења. Клуб из Београда диктира темпо, али опасности по гол Кучера није било.

19. МИНУТ - Први пут је Партизан шутирао у оквир гола. Урадио је то Садик из велике даљине. Ипак, није то био добар ударац, па до промене резултата није дошло.

24. МИНУТ - Мало је фалило да црно-бели поведу. Одлично су комбиновали Натхо и Асано. Израелац је био у одличној прилици да савлада Украјинца на голу РФС-а, но чувар мреже је добро интервенисао.

Саша Здјелар/Фото: Н. Параушић

32. МИНУТ - Од шансе Нигеријца у 24. минуту ништа значајно се није дешавало.

34. МИНУТ - Поново је покушао Садик. Шутирао је са ивице шеснаестерца. Након тог покушаја лопта је отишла високо преко гола летонске екипе.

36. МИНУТ - Појачава темпо Партизан. Сада је из скоро исте позиције као Садик покушао Асано, али сјајном парадом је вођство црно-белих спречио Кучер. У истом нападу је и Садик запретио, и он без успеха.

38. МИНУТ - РФС је сада мало опасније припретио. Пробао је Шарић, шутирао искоса са леве стране. Стојковић није морао да интервенише јер је лопта отишла поред гола.

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме. РФС се добро бранио, Партизан није успео да пронађе пут до гола ривала.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

51. МИНУТ - Повео је Партизан из пенала поготком Натха. Било је и време. Центрирао је млади Стевановић, лопта је погодила једног играча РФС-а у руку, а Израелац такве прилике не пропушта.

59. МИНУТ - Чине све црно-бели да дођу до другог поготка и тако реше све дилеме око победника. За сада га нема.

70. МИНУТ - Од када је домаћин повео нема много узбуђења у Хумској.

72. МИНУТ - Гости су покушали да угрозе Стојковића, али уадарац Лемајића главом није био прецизан.

73. МИНУТ - Замало да на семафору пише 2:0. Ипак, лопта је након ударца резервисте Суме отишла мало поред гола Кучера.

Тренер Партизана Саво Молошевић/Фото: Н. Параушић

78. МИНУТ - Натхо је могао по други пут да савлада голмана гостију, али је опет Украјинац добро интервенисао.

90. МИНУТ - Пробао је један играч РФС-а да савлада Стојковића из слободног ударца. Опасности није било јер је лопта завршила виско изнад пречке.

90+3. МИНУТ - РФС је имао добру шансу преко Лемајића. Опет је 199 центиметара високи Србин тукао главом, но опет преко гола.