МИТРОВИЋ И ДРУШТВО СЛАВЕ НА „ВЕМБЛИЈУ“: Фулам се вратио у Премијер лигу!

Н. Ст.

04. 08. 2020. у 23:20

НАЈСКУПЉА фудбалска утакмица одиграна је на празном „Вемблију“. Улог – 170 милиона фунти и улазак у Премијер лигу.

На крају, после више од 120 минута игре слави Фулам! Александар Митровић и друштво су головима у додатних 30 минута сломили Брентфорд и вратили се у елиту после једне сезоне – 2:1. Херој је леви бек Џо Брајан који је био двоструки стрелац.

Први гол је био заиста спектакуларан, после глупости голмана, док је код другог асистент био управо Србин који је у игру ушао у 92. минуту.

Током 90 минута игре није било већих узбуђења. Виђено је неколико прилика, али је само једна вредна помена, она из 72. минута када је Воткинс могао да доведе свој тим у вођство. Родак је одлично интервенисао.

Тимови су се таман спремали за одмор пред додатних 30 минута и тада је Скот Паркер, у другом минуту надокнаде времена увео Александра Митровића.

Улазак српског репрезентативца није превише тога променио у игри његовог тима. На другој страни је Воткинс са око пет-шест метара шутирао очајно. Голман Брентфорда Раја је пред сам крај првог продужетка излетео на скоро 30 метара од свог гола, Ногард је успео да фаулира противника и спречи шут ка празном голу.

Уследила је велика гужва, Митровић је, из непознатог разлога, снажно одгурнуо противника и добио жути картон због тога. Дошло је до малог кошкања између играча, да би судија потом дао знак да се изведе слободан ударац са око 30 метара.

Поново је голман Раја био ужасно постављен, Џо Брајан је то приметио, док су сви чекали центаршут леви бек Фулама се одлучио да проба да изненади чувара мреже, шутирао директно и погодио! Потпуно лудило на терену „Вемблија“.

Затим, нова кратка пауза у којима је Брентфорд имао још 15 минута наде. Покушавали су, али нису успели.

А, тачку на све ставио је поново Брајн. Одлична акција у 117. минуту, Митровић из прве одлаже за саиграча који постиже свој други погодак и постаје јунак Фулама. Коначан резултат поставио је Далсгард у четвртом минуту надокнаде другог продужетка.

Тако се Фулам придружио Лидсу и Вест Бромвич Албиону у друштву најјачих.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17