БАНЕ ИПАК НЕЋЕ У ЗВЕЗДУ: Ивановић иде у Евертон код Анћелотија
ИЗ Русије опет на Острво, а не на „Маракану“. Чим је Бранислав Ивановић (36) и званично раскинуо уговор са Зенитом, експресно су почеле да се „подгрејавају“ приче како постоји могућаност да заигра за Црвену звезду.
Бане Ивановић и Карло Анћелоти
Међутим, како „Новости“ сазнају, искусни дефанзивац се неће вратити у српски фудбал после четрнаест година, већ би требало да каријеру настави у Енглеској, овога пута у Евертону.
Преговори Ивановића са „ливерпулским карамелама“ су у завршној фази и он ће највероватније од следеће сезоне поново играти у Премијер лиги, под вођством искусног тренера Карла Анчелотија, који је и желео да у свом тиму има оваквог снажажног и прекаљеног аса. Управо је Србин са италијанским стручњаком освојио дуплу круну у Челсију
Као што је познато, Бане је у Енглеској већ направио блиставе успехе и велико име играјући за Челси девет година, од 2008. до 2017. Са плавцима је освојио Лигу шампиона (2012.), Лигу Европе (2013.), три титуле првака Енглеске и по један ФА Куп, Лига куп и Комјунити шилд. За Челси је наступао на 377 утакмица у свим такмичењима и постигао 35 погодака, од тога је 261 меч одиграо у Премијер лиги (22 гола).
У Зенит је Ивановић стигао 2017. године и од тада је освојио две титуле првака Русије и Куп. Ове сезоне је био и капитен екипе, одиграо је 25 мечева у првенству и постигао четири гола, што је најбољи доказ да је и даље у топ форми иако има 36 година.
Очигледно је да се рекордер по броју мечева у репрезентацији Србије (105) осећа одлично и да је спреман за нове велике изазове. Евертон је јуче завршио сезону на средини табеле, Анчелотијеве амбиције су у наредној много веће, већ је почео да ствара нови тим и у њему жели да има Ивановића, као стуба одбране.
У Звезди нису у крили жељу да би волели да имају Банета у тиму, али су увек истицали да су шансе за то мале. Генерални директор црвено-белих Звездан Терзић, који је са Ивановићем је дуго сарађивао у ОФК Београду и у репрезентацији, неколико пута је демантовао приче о могућем трансферу. Сам Ивановић није никада отворено причао о томе, јер дуго не даје изјаве и интервјуе за српске медије.
ПОЛОМИО ТРОФЕЈ КУПА НА СЛАВЉУ
НА церемонији доделе Купа Русије, Банету Ивановићу се догодио урнебесан пех. Када је као капитен подигао кристални трофеј, испао му је из руке и поломио се. У екипи су уследили смех и шале, неки су Банета упоредили са Рамосом који је у Реалу имао сличан гаф, само у аутобусу. Саиграчи су се срдачно опростили од Ивановића, а Јарослав Ракицки је на инстаграму написао:
„Хвала Браниславе за наш тандем! Уживао сам да играм са тобом.“
Препоручујемо
ЗВЕЗДА ГА ПЛАТИЛА 140 ХИЉАДА ЕВРА: Дошао и отишао без да је обукао црвено-бели дрес
26. 07. 2020. у 11:55
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (1)