ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотенхем покварио Лестерове планове, Саутемптон без попуста против Борнмута

Бета

19. 07. 2020. у 19:21

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема победили су данас на свом терену у Лондону Лестер са 3:0, у утакмици 37. кола Премијер лиге и попели се на шесто место на табели.

Тотенхем је повео у шестом минуту аутоголом Џејмса Џастина, а затим је двоструки стрелац био Хари Кејн, који је голове постигао у 37. и 40. минуту.

Лондонски клуб је после треће узастопне победе, укупно 16. у лиги, шести на табели са 58 бодова, два више и утакмицом више од Вулверхемптона, који се такође бори за ту позицију која води у квалификације за Лигу Европа.

Лестер је угрозио пласман у Лигу шампиона и сада је четврти на табели са 62 бода, колико има и петопласирани Манчестер јунајтед, али уз утакмицу мање.

Фудбалери Саутемптона победили су Борнмут са 2:0.

Саутемптон је повео у 41. минуту голом Денија Ингса, који је у 59. минуту промашио пенал. Коначан резултат поставио је Че Адамс у осмом минуту надокнаде времена.

Саутемптон је остварио 14. победу и заузима 11. место на табели са 49 бодова.

Борнмут је претпоследњи на табели са 31 бодом и испашће из лиге ако у последња два кола Вотфорд, који је први изнад црте на 17. месту, освоји један бод.

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44