ПРВИ КОНТРОЛНИ МЕЧ ШАМПИОНА: Звезда се мучила, па у наставку срушила ИМТ

16. 07. 2020. у 20:10

У ПРВОЈ контролној утакмици коју су фудбалери Црвене звезде одиграли у оквиру припрема за нову сезону, остварена је победа у дуелу са ИМТ-ом (2:0).

Радост тиму Дејана Станковића донели су Мирко Иванић у 51. минуту и Андрија Радуловић у 85. минуту меча.

Отварање меча обележио је високи пресинг момака у црвено-белим дресовима који су веома офанзивно изашли пред тим Зорана Рендулића, некадашњег фудбалера Црвене звезде, а сада тренера ИМТ-а.

Ипак, узвраћали су "трактористи" контра нападима, али су били веома концентрисани дефанзивци шампиона Србије на челу са голманом Васиљевићем који је добро интервенисао у 5. минуту после покушаја Глишића. Колосалну прилику за Звезду имао је Крстовић који је у 16. минуту шутирао тик поред десне стативе Благојевића.

Претили су црвено-бели и у 27. минуту када је после центаршута Вукановића, лопту примио Крстовић и проиграо офанзивнијег Бабића у тиму - Илију, међутим, ударац фудбалера рођеног 2002. године бива изблокиран у последњем тренутку.

Управо је млади Бабић, заједно са Вукановићем, правио и највише проблема последњој линији ИМТ-а у првом полувремену, а мало је фалило да се Срђан Бабић, који је током прошле сезоне демонстрирао да је веома опасан после прекида упише у стрелце у 44. минуту, али се Благојевић помучио и успео да одбрани.

Није требало Катаиу да по уласку на терен подсети на све оно што уме и што је демонстрирао у првом наврату када је носио дрес Црвене звезде. Покушао је после неколико дриблинга да изненади голмана Благојевића ударцем искоса, али је чувар мреже ИМТ-а успео да интервенише.

Звезда је до предности дошла у 51. минуту после феноменалне акције у којој су учествовали Иванић и Катаи. Прво је Иванић повукао контру, потом је проиграо Катаиа који је несебично вратио лопту везисти из Бачког Јарка, а он рутински матирао Благојевића. Покушао је и Радуловић пет минута касније да удвостручи предност ударцем са дистанце, док је са друге стране највише претио Лучић, момак од кога је готово сваки опасан напад ИМТ-а полазио.

Мало је среће недостајало Гајићу у 63. минуту да постигне погодак после центаршута Родића, а веома активан у игри био је и Секу Саного који је готово сваку лопту на средини терена успео да освоји. Други погодак за црвено-беле дело је Андрије Радуловића. Талентовани везиста је у 85. минуту "промешао" одбрану ривала, и искоса са ивице казненог простора погодио даљи угао гола ИМТ-а, те још једном демонстрирао раскошан потенцијал који поседује. Вулићев ударац у надокнади времена било је последње што је виђено на данашњем мечу у ком је Звезда успела да оствари победу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ИМТ 2:0 (0:0)

Стадион: ФК Железничар, Лајковац.

Судија: Марко Ивковић.

Стрелци: Иванић у 51. и Радуловић у 85. минуту.

Црвена звезда: Васиљевић, Митровић, Дегенек, С. Бабић, Хајдин, Матић, И. Бабић, Гарсија, Вукановић, Симић, Крстовић.

У другом полувремену: Борјан, Гајић, Милуновић, Панков, Родић, Саного, Вулић, Иванић, Радуловић, Катаи, Томане.

ИМТ: Благојевић, Дамјановић, Ивановић, Марковић, Зорић, Јовановић, Стефановић, Глишић, Лучић, Пераловић, Ђуричковић.

Играли су још: Црнобрња, Тони, Илић, Лукић, Ђуковић, Пулетић, Тејић.