ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сон и Кејн за тријуф Тотенхема, Сити савладао Борнмут

Бета

15. 07. 2020. у 21:04

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема победили су вечерас на гостујућем терену Њукасл са 3:1 и попели се на седмо место на табели

Тотенхем је повео у 27. минуту голом Сон Хјунг Мина, а изједначио је Мет Ричи у 56. минуту. Четири минута касније нову предност гостима донео је Хари Кејн, који је у 90. минуту својим другим поготком на мечу поставио коначан резултат.

Кејн је постигао 201. гол у клупској каријери, од којих 185. за Тотенхем. За Милвол је постигао девет, за Лејтон Оријент пет, док је два гола постигао за Лестер.

Тотенхем је сада са 55 бодова на седмом месту на табели. Њукасл је претрпео четврти узастопни пораз, укупно 15. у лиги и заузима 13. место на табели са 43 бода.

Манчестер сити је на свом терену победио Борнмут са 2:1.

Сити је повео головима Давида Силве у шестом и Габријела Жезуса у 39. минуту. Борнмут је постигао гол у 59. минуту, али је погодак поништен након што је употребом ВАР технологије процењено да је Џошуа Кинг био у офсајду. Коначан резултат поставио је Дејвид Брукс у 88. минуту. Гости су до краја нападали, стварали шансе, али је Едерсон био одличан.

Сити је други на табели са 75 бодова, а Борнмут се бори за опстанак, први је у зони испадања са 31 бодом, три бода мање и утакмицом више од Вотфорда, који је први ван зоне испадања.

Фудбалери Барнлија одиграли су на свом терену нерешено 1:1 против Вулверхемптона.

Вулверхемптон је повео голом Раула Хименеса у 76. минуту, а бод домаћима донео је Крис Вуд голом из пенала у шестом минуту надокнаде времена.

Вулверхемптон је са 56 бодова шести на табели које води у квалификације за Лигу Европа и има бод више од седмопласираног Тотенхема. Барнли је девети на табели са 51 бодом.