Сити лако са Арсеналом: Меч обележиле глупости Луиза и три повреде - Џака и Гарсија на носилима изнети са терена

Бета

17. 06. 2020. у 23:31 >> 00:52

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на свом терену Арсенал са 3:0, у утакмици 28. кола Премијер лиге.

Танјуг/AP

Сити је био бољи током утакмице, остварио је 19. победу у лиги и одложио освајање титуле Ливерпула. "Црвени" су први на табели са 82 бода, док Сити има 60. Арсенал је девети на табели са 40 бодова.

Екипа Пепа Гвардиоле повела је у другом минуту надокнаде првог полувремена голом Рахима Стерлинга, после велике грешке Давида Луиза, који додао лопту противничком играчу. Луиз је у 24. минуту ушао у игру када је заменио Пабла Марија.

Бразилац је погрешио и у наставку утакмице, пошто је направио пенал у 49. минуту када је срушио Ријада Махреза, после чега је добио црвени картон. Пенал је искористио Кевин Де Брујне и удвостручио предност Ситија.

Арсенал је у првих 25 минута остао без двојице првотимаца, пошто су се повредили Мари и Гранит Џака.

У 80. минуту повредио се играч Ситија Ерик Гарсија после судара са Едерсоном, дуже му се указивала помоћ и на носилима је изнет са терена. Утакмица је продужена 11 минута

Коначан резултат поставио је Фил Фоден у 90. минуту.

Такмичење у Премијер лиги данас је настављено после 100 дана паузе због пандемије корона вируса. У првом мечу Астон Вила и Шефилд јунајтед одиграли су 0:0.