РАФИЊА ЗАВРШИО КАРИЈЕРУ: Тако млад, али...
Најновије вести из фудбала сигурно нису обрадовале многе.
FOTO: Tanjug/AP
Наиме, Рафиња Алкантара, бивши играч Барселоне, званично је завршио професионалну фудбалску каријеру и то као 32-годишњак.
Он је раскинуо уговор са катарским клубом Ал-Араби због хроничних повреда колена које су га мучиле од 2018.
Одлуку је потврдио у интервјуу за шпанске медије, рекавши да "тело више не може да издржи", а пензионисање је дошло након што је одиграо само 10 утакмица у Катару.
Ово је донекле и било очекивано, јер је од 2020. имао више операција и пропустио преко 100 утакмица због повреда. Након пензионисања, фокусира се на породицу и могуће тренерске курсеве.
Биографија Рафиње Алкантаре
Рафиња Алкантара, рођен 12. фебруара 1993. у Сао Паолу, Бразил (син бившег бразилског репрезентативца Мазиња и брат Тијага Алкантаре), почео је каријеру у Барселониној академији Ла Масија 2006. године, дебитовао за први тим 2011. и освојио Лигу шампиона 2015, две Ла Лиге и три Купа Шпаније.
Играо је на позајмицама у Селти (2013-2014) и Интеру (2018), а касније за Пари Сен Жермен (2020-2022, освојио две Лиге 1), те Реал Сосиједад (2022-2023). За репрезентацију Бразила је играо и на Олимпијским играма 2016, када је освојио је злато, али није имао много наступа због повреда.
Интересантно, у млађим старосним категоријама, наступао је и за национални тим Шпаније, а потом и за Бразил.
Ако вас занима спорт, све оно најважније и најзанимљивије о њему пратите на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ШАМАР ВЕЧИТИМА! Евролига објавила ужасне вести, а тичу се Партизана и Црвене звезде
23. 12. 2025. у 11:07
ОСВЕДОЧЕНИ СРБОМРЗАЦ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Па, шта ово опет уради Никола Јокић!? (ВИДЕО)
23. 12. 2025. у 06:14
"КЕЦ" НА БАЛАИДОСУ: Победа враћа Селту на место које води у Европу идуће сезоне
СЕЛТА и Осасуна отварају 23. коло Ла Лиге дуелом у Вигу пред пуним трибинама "Балаидоса" (21.00), где домаћин тражи повратак на победнички колосек и останак у борби за Европу.
06. 02. 2026. у 07:30
РУСИЈА У ШОКУ: Овоме се није надала! Ево шта су Енглези управо урадили Русима!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Енглеске. И то баш на почетку великог догађаја, а од данс је у току спектакл - Зимске олимпијске игре 2026.
06. 02. 2026. у 17:00
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)