ГОТОВО ЈЕ! Директор Јувентуса открио шта ће се десити са Душаном Влаховићем
Француз Дамијен Комоли именован је јуче за извршног директора Јувентуса, најтрофејнијег италијанског фудбалског клуба.
FOTO: Tanjug/AP
"Управни одбор именовао је Комолија на функцију извршног директора, истовремено окончавши његове претходне дужности генералног директора", наводи се у саопштењу торинског клуба.
Комоли (53) је у Јувентус дошао пре пет месеци, а на функцији извршног директора мења Мауриција Сканавина, чији је мандат истекао 7. новембра.
Већ на почетку своје ере, Комоли је говорио и о Душану Влаховићу и разрешио дилему око његове будућности у Торину.
- Ниједан италијански клуб не може да приушти премијерлигашке плате, али то не значи да нисмо конкурентни. Морамо поштовати УЕФА правило о односу трошкова екипе и прихода од 70 одсто. Имамо договор са Душаном да сезона прође и да о томе разговарамо тек на крају. Не очекујте никакве одлуке пре тога - рекао је Комоли.
Дакле, Влаховић ће, сва је прилика, остати у клубу до краја сезоне и пробаће да донесе Јувентусу титулу, али речи Комолија не обећавају да ће Душан бити део тима када му истекне уговор.
Комоли је у досадашњој каријери између осталог радио као спортски директор Сент Етјена, Ливерпула и Фенербахчеа, а од 2020. до ове године био је председник Тулуза.
Јувентус је на крају прошлог месеца сменио тренера Игора Тудора, због слабих резултата, а ту функцију сада обавља домаћи тренер Лучано Спалети.
После 11 одиграних утакмица Јувентус заузима шесто место у Серији А са пет бодова заостатка за водећим Интером. У Лиги шампиона тим из Торина заузима 26. место са три бода након четири кола.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову
Препоручујемо
ВЕЛИКИ УДАРАЦ ЗА БЕЛГИЈУ: Везиста се озбиљно повредио и завршио Светско првенство
07. 07. 2026. у 15:35
ПОКУШЕВСКИ НАПУШТА ПАРТИЗАН? Грчки клубови желе кошаркаша црно-белих
07. 07. 2026. у 14:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)