ТУЖАН КРАЈ БЕЛЕ ЧЕТЕ: Краљевачка Слога иступила из такмичења у Зони „Морава“

Због нагомиланих, милионских дугова, блокираног рачуна, немогућности да се организује Скупштина клуба која би одредила даље смернцице, небриге оснивача, непостојања јасног организационог и институционалног плана, Фудбалски клуб Слога из Краљева иступио је из ткмичења у Зони „Морава“, четвртог ранга српског фудбала.

ТУЖАН КРАЈ БЕЛЕ ЧЕТЕ: Краљевачка Слога иступила из такмичења у Зони „Морава“

Г.Шљивић

На тај начин, најпопуларнији, фудбалски клуб у Краљеву, са традицијом дугачком 78 година, стигао је буквално на ивицу гашења, као последицу маћехинског односа оних који су се минуле деценије нашли на његвом челу, као и локалне самоуправе која би требало да се о њему стара као о спортском колективу у власништву Града.

Криза изазвана неизмиреним финансијским обавезама, наравно није од јуче, а вишегодишње гурање проблема под тепих и проналажење тек по неког привременог, као по неписаном правилу неуспешног прелазног решења, довели су до све извеснијег тужног краја беле чете са стадиона преко пута краљевачке Железничке станице.

Г.Шљивић

 

- Сви напори да обезбедимо егзистенцију клуба нису дали резултате. Чак је и Скупштину клуба до сада било немогуће организовти због недостка кворума, да не улазим у то из каквих све разлога. Овим чином спортско Краљево је забило себи аутогол од којег ће се тешко опоравити. Осећам велику тугу и одговорност што нашу најбољу намеру да Слогу одржимо у животу нисмо успели да спроведемо у дело – каже у изјави за медије Борис Буњак, легендарни капитен, тренер и члан трочлане, волонтерске радне групе која је минулих месеци бар покушала да спаси оно шта се спасити (не)може.

Г.Шљивић

Борис Буњак

Већина оних којима је Слога у срцу, од бивших и садашњих играча, тенера и навијача, искрено се прибојава онога што тек следи. У очекивању Скупштине, која још није заказана, у јавности се не појављују конкретни предлози и решења. Клуб који је изнедрио бројне прволигашке и репрезентативне играче и бивших и садашње државе, играо пред крцатим трибинама другог и трећег ранга, иступањем из зонског, четвртог, и без лигашког такмичења, нестаје чак и са маргина српске фудбалске мапе. Туга за фудбалско Краљево, туга за фудбалску Србију.

Г.Шљивић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! Гаучоси након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.

04. 07. 2026. у 02:46

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЛЕКАРИ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ! Андрија Бајић критично, жена се огласила - хитно пребачен за Београд