РЕАЛ НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ТИТУЛЕ: "Краљевићи" победили Селту пред "Ел Класико"
РЕАЛ Мадрид остварио је важну победу у Ла лиги. "Краљевићи" су у на свом терену у 34. колу савладали Селту са 3:2 и наставили борбу за титулу са Барселоном.
FOTO: Tanjug/AP/Jose Breton
Врло лако је могло да се догоди да изабраници Карла Анћелотија од готовог направе вересију, пошто су у 48. минуту водили са 3:0, али су дозволили ривалу да се у потпуности врати у утакмицу.
Домаћин је за шест мкинута постигао два гола. Најпре је Арда Гулер у 33. минуту погодио за 1:0, да би Килијан Мбапе дуплирао предност у 39. Француз је у 48. минуту други пут успео да се упише у стрелце.
Тим из Вига као да је тек тад почео да игра фудбал. Хавијер Родригез је у 69. минуту смањио вођство Реала, а неизвеснот у утакмицу је унео Вилиот Сведберг голом у 76.
До краја се резултат није мењао, па су "краљевићи" стигли до важног тријумфа и остали у игри за титулу.
Екипа из Мадрида је друга на табели са 75 бодова, има четири мање од Барселоне. Наредне недеље на програму је "Ел Класико" који би много тога могао да реши.
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ИСТОРИЈА! Никола Јокић и Денвер нагетси урадили нешто што нико није ни сањао
04. 05. 2025. у 08:47
ОГЛАСИЛА СЕ И НБА ЛИГА: Нису могли да буду неми на мајсторије Николе Јокића
04. 05. 2025. у 11:21
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!
Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.
10. 12. 2025. у 07:40
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)