ДЕРБИ ЈЕ УВЕК ДЕРБИ: Црвена звезда дочекује Партизан у Суперлиги Србије

Фудбалери Црвене звезде данас од 16 сати на стадиону "Рајко Митић" дочекују Партизан у 175. вечитом дербију.

ДЕРБИ ЈЕ УВЕК ДЕРБИ: Црвена звезда дочекује Партизан у Суперлиги Србије

ФОТО: М. Вукадиновић

Звезда је доминантна у Суперлиги Србије и тренутно  има чак 21 бод више од комшија. 

- Не бих придавао велики значај нашој доминацији и позицији на табели. Мотив је битан и морате да га имате у свакој утакмици, а посебно у дербију. Лично мислим да неће недостајати ни једној, ни другој екипи - рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић на конференцији за медије.

Све што је иза нас неће имати никакав утицај на ову утакмицу, додао је Милојевић.

- Имам велики респект према Партизану, према њиховом стручном штабу, надам се лепој утакмици, да обе екипе пруже максимум и да публика ужива у празнику фудбала. У дербију нема фаворита и шансе су увек 50:50 - истакао је Милојевић 

Тренер Партизана Срђан Благојевић дебитоваће у вечитим дербијима.

- Ово је нешто најлепше што има српски фудбал, драго ми је да ћу бити учесник једне овакве утакмице. Мој први дерби, изузетно сам поносан и мотивисан и не сумњам да ће бити јако интересантно - рекао је Благојевић.

Очекује нас утакмица која представља светковину, на дербију никад нема фаворита, без обзира на то у каквој се ситуацији налази који клуб, али морам да признам да је у овом тренутку Звезда фаворит, нагласио је он.

- То не значи да идемо са "белом заставом", имамо право на наду, и надамо се да ћемо доћи до онога што желимо. Да покушамо све што можемо да дођемо до резултата - поручио је Благојевић.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! Гаучоси након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.

04. 07. 2026. у 02:46

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову