"МНОГИ ВЕЋИ ТИМОВИ СУ БИЛИ ФАВОРИТИ ПРОТИВ НАС, ПА..." Тренер Борца о двомечу против Рапида у осмини финала Лиге конференције
Тренер фудбалера Борца из Бањалуке Младен Жижовић изјавио је данас да је Рапид из Беча фаворит у двомечу осмине финала Лиге конференције и додао да ће његова екипа покушати да буде конкурентна.
ФОТО: Профимедиа
Жребом је раније данас одлучено да ће фудбалери Борца играти против Рапида из Беча у осмини финала Лиге конференције.
- У односу на Фиорентину, ако смо могли да бирамо, изабрали бисмо Рапид из више разлога. Пре свега квалитет Фиорентине је много већи у односу на Рапид, а наравно ту је и близина Беча што је битно нашим навијачима који ће доћи у великом броју. Познајемо менталитет аустријског фудбала, играли смо овде са ЛАСК-ом и имамо неколико играча који су играли у тој лиги. Тако да имамо довољно информација о њиховој екипи, наравно ту нам је Срђан Граховац који је био дугогодишњи члан Рапида - рекао је Жижовић, преноси РТРС.
Он је навео да је Рапид квалитетан противник који је био доминантан у лигашкој фази Лиге конференције.
- Можда немају добре резултате у првенству, с обзиром да су имали највеће могуће амбиције, али генерално врло добро играју у Лиги конференције. Противник у овом моменту по мери, а ми ћемо покушати да будемо конкурентни и да покушамо у ове две утакмице да се представимо на најбољи могући начин. Рапид је фаворит и то треба прихватити, с обзиром на околности. Много већи тимови су били фаворити против нас па смо имали прилике - додао је Жижовић.
Први меч биће на програму 6. марта у Бањалуци, а реванш је 13. марта у Бечу.
Победник двомеча играће у четвртфиналу ЛК против бољег из дуела Јургарден - Пафос.
Препоручујемо
БОРАЦ ИМАО СРЕЋЕ! Екипа из Бањалуке избегла Фиорентину у осмини финала Лиге конференције
21. 02. 2025. у 14:32
ИСТОРИЈА У БАЊАЛУЦИ! Борац изборио пласман у осмину финала Лиге конференције
20. 02. 2025. у 21:02
САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса
НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.
11. 12. 2025. у 13:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)