ИСТОРИЈСКА БАЈКА ТСЦ: Губили 3:1, па на нестваран начин изборили европско пролеће

Александар Илић
Александар Илић

19. 12. 2024. у 22:59

КАКВА бајка ТСЦ-а. Клуб из Бачке Тополе дошао је до историјског преокрета, те резултатом 4:3 изборио европско пролеће у Лиги конференција

ИСТОРИЈСКА БАЈКА ТСЦ: Губили 3:1, па на нестваран начин изборили европско пролеће

ФОТО: М. Вукадиновић

ТСЦ у је апсолутни хит Лиге конференција. У последњи дуел ушли су са 27. позиције, док су након победе над данашњим ривалом успели да дођу до 24. местакоја им доноси европске утакмице и на пролеће. 

Шокантан почетак сусрета за домаће... 

Након 15 минута гости су имали два гола предности. Матеус Аиас погодио је у петом минуту. Да би Елдер Фереира у десет минута касније увећао предност црно-белих. 

Петар Станић је прекинуо налет гостију голом у 41. минуту, а седам минута касније нови гол за Ноу, поново је Аиас био стрелац. 

Деловало је да се спрема потпуни потоп српског представника, а онда је на сцену ступио Ифет Ђаковац. 

Нападач клуба са севера наше земље, Ифет Ђаковац је прво затресао мрежу у 74. минуту, промашио је пенал, али је стигао до одбитка за гол који је дао наду Бачкотополчанима, а два минута касније успео је да поравна резултат - 3:3. 

Потпуну рапсодију изабраницима Јована Дамјановића донео је Милош Пантовић у 81. минуту, његов пети гол у Лиги конференција ове сезоне био је довољан за историјско, европско пролеће ТСЦ-а. 

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“ 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?