НИ ДУШАН ТАДИЋ НИЈЕ ПОМОГАО: Србин погодио, али Фенербахче изгубио у Грчкој (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

11. 04. 2024. у 20:47

ФУДБАЛЕРИ Фенербахчеа поражени су у првој уткамици четвртфинала Лиге конференција од Олимпијакоса у Пиреју са 3:2, а гостима није помогао ни гол Душана Тадића да остану непоражени.

Српски репрезентативац је мрежу грчког великана затресао у 67. минуту када је био прецизан са беле тачке. То је био његов други погодак у овом такмичењу, а уз то има и две асистенције.

Утакмица је веома лоше почела за госте, пошто је Олимпијакос после 32 минуте имао предност од 2:0. Константинос Фуртунис је у 8. минуту погодио за вођство домаћег тима. Резултат је у 32. дуплирао Стеван Јоветић.

И друго полувреме је идеално почео за тим Хозеа Луиса Мендилибара. Чикињо је у 57. минуту повисио на 3:0 и чинило се да Фенербахчеу прети катастрофа.

Ипак, турски клуб је успео да постигне два гола и сачува наду да у реваншу може да избори пласман у полуфинале. Поред Тадића, стрелац за госте био је Ирфан Џан Кахвечи у 74. минуту.

Иако је било времена да изабраници Исмаила Картала избегну пораз, екипа из Пиреја је успела да сачува вођство и са голом предности дочека други меч.

Подсетимо, реванш на стадиону "Сукру Саракоглу" на програму је 18. априла у 21 сат.

БОНУС ВИДЕО: Еврогол Милана Родића, овако је Звезда увећала предност против ИМТ