КАКАВ ТРИЛЕР У ХУМСКОЈ! Партизан тек после пенал-драме прошао у полуфинале Купа Србије у фудбалу

10. 04. 2024. у 17:09

ФК Партизан се, теже него што се очекивало, пласирао у полуфинале Купа - водио је против Вождовца, потом примио гол пред сам крај меча, па се дошло до једанаестераца, а у томе су се црно-бели боље снашли и прошли даље резултатом 1:1, пеналима 4:3.

Фудбалери Партизана добро су почели утакмицу, стварали шансе и покушали да нападну екипу Вождовца. И поред свега "црно-бели" нису имали конкретних шанси. Јесу лако долазили до противничког шеснаестерца међутим ређале су се грешке у завршници и погодака није било. Поред недореченог напда, дешавале су се грешке и у одбрани код изабраника Игора Дуљаја, па је Вождовац у пар наврата добио "поклон" од Партизанове одрбане, али га "змајеви" нису искористили.

Тек пред крај полувремена, Самед Баждар успео је да искористи грешку одбране Вождовца и да донесе партизану предност у 47. минуту. Са тим резултатом отишло се и на паузу.

Други део утакмице почео је доста мирније. Нису ни једна ни друга екипа имале неке колосалне шансе, више су се додавали на средини терена и покушавали из контра напда да дођу до прилике. Вождовац је од 60. минута почео конкретније да напада, али идаље нису успевали да угрозе гол Александра Јовановића, све до 70. минута када је уследио још један "поклон" овог пута од Немање Николића који је играо руком и судија је, после гледања ВАР снимка, показао на белу тачку.

Жуниор Флемингс је преузео одговорност и извео једнаестерац, али је то урадио доста лоше и Јовановић је без проблема зауставио ударац.

Нису обе екипе имале неке велике прилике у наставку утакмице. Дуљај је правио измене па су тако ушли Александар Шћекић и Алекса Јанковић не би ли помогли да се сачува минималну предност, али тако није мислио Стефан Пиргић. Он је у 89. минуту постигао сајајн гол са ивице казненог простора и донео својој екипи изједначење.

Партизан није успео да се опорави од шока у додатних пет минута игре, те се приступило извођењу једанаестераца који су морали да одлуче ко ће играти у полуфиналу Купа Србије.

Током извођења пенала, одмах на почетку Јовановћ је наставио где је стао и одмах одбранио пенал Михајлу Нешковићу. Јанковић и Николић су били прецизни за Партизан, док су за Вождовац били прецизни Ђурђевић и Петровић. Антић је погодио у трећој серији за "црно-беле", а онда је Флемингс поново лоше извео ударац али уз доста среће лопта је ушла у гол. У последњој серији за Вождовац је одговорност преузео управо Пиргић, али је Јовановић опет био херој и одбраном одвео у полуфинале Купа Србије.

Неверица пред клупом Вождовца током пенал-серије са Партизаном / Foto: Printskrin/Arena sport

БОНУС ВИДЕО: (П)ОД ПРЕЧКУ: Сјајан гол Кастиља одушевио навијаче Партизана